Zlatica Gregorová Samospráva

V Močenku zrevitalizujú centrum: Vysadia takmer tisícku rastlín

V neďalekej dedine myslia na to, ako čo najviac zazelenať svoje územie. Využívajú pri tom i výzvy na finančné dotácie.

Ilustračný obrázok k článku V Močenku zrevitalizujú centrum: Vysadia takmer tisícku rastlín
10
Galéria

Nedávno sa močenská samospráva rozhodla, že v dedine zrevitalizujú centrálnu časť. Zverejnili už aj výzvu na zhotoviteľa stavebných prác.

Na dve časti

Projekt revitalizácia verejného priestranstva v centre obce Močenok a revitalizácia spevnených plôch je rozdelená na dve časti. Podľa informácií obce Močenok, sa prvá bude týkať vybúrania pôvodného podkladu, následného osadenia obrubníkov a výsadby zelene. Pôjde o 110 m2 plochy, na ktorú by malo byť posadených 762 rastlín. Okolo nich pribudne mulčovacia kôra.

Rastliny aj mulč

V druhej časti s rovnakou plochou plánuje samospráva taktiež vybúrať pôvodný terén a umiestniť obrubníky. Po úprave priestoru tam vysadia 226 rastlín, ktoré bude obklopovať mulčovacia kôra.

Priestranstvo musí spĺňať isté požiadavky: „Verejný obstarávateľ požaduje, aby predmet verejného obstarávania spĺňal ergonomické charakteristiky s cieľom zabezpečiť prístup pre všetky kategórie používateľov vrátane osôb so zdravotným postihnutím,“ informuje obec Močenok.

Na jar

Predpokladaná hodnota zákazky je 20 922,24 eur bez DPH. Obec zainvestuje z vlastného rozpočtu aj štátnej dotácie. Zhotoviteľom projektu sa stane záujemca, ktorý príde s najvhodnejšou ponukou a najnižšou cenou. Revitalizácia sa uskutoční v priebehu apríla až júla 2020.

Vo fotogalérii uvidíte zábery na zeleň v centre Šale.

Foto: ilustračné

Šaľa sa o zeleň stará: Horúčavy s automatickou závlahou, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie