Zlatica Gregorová Kultúra

V Močenku idú s dobou: Čitatelia si môžu užívať moderný online systém

Knižnice sú nám blízke už od detstva.Už aj v šalianskych dedinách i meste môžete byť súčasťou virtuálneho sveta.

Ilustračný obrázok k článku V Močenku idú s dobou: Čitatelia si môžu užívať moderný online systém
6
Galéria
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Kultúrne stálice-knižnice, väčšinou navštevujeme aj v ďalších etapách nášho života. Či ide o povinné čítanie alebo neskôr aj študijné materiály, nájdeme v nich väčšinou to, čo potrebujeme. Knihy v súčasnosti stoja nemálo peňazí a tak je výhodné investovať do členského preukazu a vypožičať si kedykoľvek potrebný titul. A ide to aj úplne jednoducho, z pohodlia domova.

Moderný systém

Aj tieto inštitúcie prechádzajú svojim vývojom a v súčasnosti už mnohé z nich prelúskate aj na internete. Stačí zadať svoje kontaktné údaje a hneď ste v obraze. Napojené sú na moderný knižnično-informačný systém (KIS), ktorý „je vyvinutý na základe niekoľkoročnej spolupráce s odbornými pracovníkmi knižníc a testovaný v reálnej praxi,“ uvádza KIS Dawinci.

Aj v Močenku nedávno prešli na tento nový spôsob komunikácie s čitateľmi. Ak si kliknete na stránku, objaví sa vám online katalóg, kde si po prihlásení zadáte frázu a vyhľadáte potrebné tituly.

Viac detailov

V úvode aj zistíte, ktoré z nich sú ihneď k dispozícii. Pri rozkliknutí na Neviem,čo si požičať, získate ponuku najviac a najlepšie hodnotených titulov. Taktiež tu nájdete knižničné novinky. Aby ste svoju knihu našli čo najrýchlejšie, môžete svoj výber spresniť a to zadaním mena autora, vydavateľstva, roku vydania, jazyka, v ktorom je dielo písané a pod.

Okamžitá rezervácia

Bez toho, aby ste museli osobne navštíviť knižnicu, napríklad, v prípade choroby alebo z iného dôvodu, môžete si vybrané tituly hneď aj zarezervovať. Neskôr si ich prídete osobne vyzdvihnúť.

Malí aj veľkí Močenčania tak idú s dobou a už pár týždňov využívajú služby modernej online knižnice.

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii si pozrite výber diel, ktoré vystavujú učitelia zo šalianskej ZUŠ v radnici.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šaliansku radnicu zdobia zaujímavé diela: Autormi sú učitelia zo Zušky, FOTO
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie