Zlatica Gregorová Iné športy

V meste sa stretli strelecké špičky: Najvyššia súťaž s 200 aktérmi, FOTO

V našom meste má streľba svoje zázemie. Členovia šalianskeho klubu získavajú na súťažiach dobré umiestnenia.

Ilustračný obrázok k článku V meste sa stretli strelecké špičky: Najvyššia súťaž s 200 aktérmi, FOTO
7
Galéria

Nedávno šaliansky klub usporiadal najvyššiu slovenskú súťaž priamo na domácej pôde. Mestská športová hala v Šali hostila skoro 200 strelcov, pochádzajúcich z celého Slovenska. Zúčastnili sa dvojkolovej Extraligy a Ligy talentovanej mládeže. Podujatie spojili aj s pretekom Ceny primátora mesta Šaľa aj s Krajskou ligou.

Vek neprekáža

„Najmladší účastník mal v tejto súťaži len 14 rokov a najstarší 70 rokov. Svoj talent predviedli aj úspešní strelci zo Športovo streleckého klubu Šaľa. Tento šaliansky klub patrí medzi popredné kluby na Slovensku. Predsedom klubu je v súčasnosti športový strelec Peter Alföldi, ktorý koncom leta prevzal túto funkciu,“ priblížila nám šalianska hovorkyňa Dajana Hanesová.

Nový predseda má za úlohu pokračovať v načatom a kormidlovať klub čo najlepšie.

Zdokonalí základňu?

,,Som športovým strelcom už vyše 20 rokov. Vyrastal som v tomto klube, ktorý doteraz ťahal Ľudovít Kováč a František Liptai. Mojim cieľom je zdokonaľovať klubovú základňu aj po technickej stránke, aj po stránke, čo sa týka našej strelnice. Chcem sa mládeži venovať i naďalej, školiť nových trénerov a pokračovať v diele ako bolo započaté,“ uviedol Peter Alföldi, predseda ŠSK Šaľa pre Mesto Šaľa.

Nový predseda svoju funkciu získal po Ľudovítovi Kováčovi. Ten klub viedol 37 rokov. Dnes je viceprezidentom Slovenského streleckého zväzu a verí, jeho nástupca potiahne klub ďalej a výsledky budú čo najlepšie.

Radosť

,Verím tomu, že nastupujúci predseda potiahne tento klub ďalej a že výsledky budú adekvátne k menu Športovo streleckého klubu Šaľa. Najväčšia radosť pre mňa je, keď vidím ako naši strelci obsadzujú na súťažiach popredné miesta,“ doplnil Ľudovít Kováč, bývalý predseda ŠSK a súčasný viceprezident Slovenského streleckého zväzu.

Cenu primátora mesta Šaľa za najlepší výkon získal strelec z Banskej Bystrice Patrik Jány.

Vo fotogalérii uvidíte zábery zo streleckého podujatia.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Naši strelci privítali slovenské špičky: Najvyššia súťaž s 200 aktérmi, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie