Zlatica Gregorová Samospráva

V Hájskom prebudujú škôlku aj úrad: Práce urobí prievidzská firma

I na vidieku sa v týchto dňoch buduje. Inak tomu nie je ani v Hájskom, kde už čoskoro plánujú zatepliť materskú školu a obecný úrad.

Ilustračný obrázok k článku V Hájskom prebudujú škôlku aj úrad: Práce urobí prievidzská firma
Foto: Zlatica Gregorová

Obe inštitúcie sídlia v jednom komplexe a kompetentní považujú za nevyhnutné urobiť poriadne rekonštrukčné zásahy.

EKO kredit

Obec ešte minulý rok zverejnila Verejné obstarávanie, lenže bolo potrebné niektoré body prepracovať a tak sa plány presunuli na tento rok. „MŠ s OcÚ Hájske – zníženie energetickej náročnosti“ je projekt začlenený do Operačného programu Kvalita životného prostredia aj do Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Vynovené priestory tak nedostanú iba úradníci, ale potešia sa aj škôlkari. Znížením energetickej náročnosti budovy tak obec získa finančné prostriedky, ktoré v minulosti vynakladala na jej prevádzku. Hájske sa okrem toho zaradí medzi ekologicky mysliace samosprávy s ohľadom na životné prostredie.

Do verejnej súťaže sa zapojili dve spoločnosti. Jedna z Prievidze a druhá z Bratislavy.

Nízka cena

Ako uvádza Úrad pre verejné obstarávanie, prievidzská spoločnosť predložila cenovú ponuku za 221 035, 48 eur a bratislavská ponuku za 320 410,12 eur. Keďže hlavným kritériom pri výbere naj ponuky bola najnižšia cena, zákazku dostala prievidzská spoločnosť, ktorá budovu obecného úradu s materskou školou prestavia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie