Zlatica Gregorová Samospráva

V Hájskom budú opakovať verejné obstarávanie: Renovácia kulturáku sa posunie

Aj v ďalšej blízkej dedine bude vládnuť čulý stavebný ruch. Členovia miestnej samosprávy sa rozhodli, že je čas modernizovať spoločenskú budovu.

Ilustračný obrázok k článku V Hájskom budú opakovať verejné obstarávanie: Renovácia kulturáku sa posunie
Foto: Zlatica Gregorová

Tak, ako vo väčšine miest a dedín nášho okresu aj v Hájskom boli niektoré budovy postavené pred desaťročiami. V súčasnosti už nespĺňajú ani technické či ekologické parametre a navyše je ich prevádzka ekonomicky nevýhodná.

Modernizácia

I z týchto dôvodov vedenie i poslanci obce schválili prestavbu kultúrneho domu. Zníženie energetickej náročnosti znamená, že v budúcnosti bude budova dôkladne zateplená a nebude v nej prefukovať, vymenia na nej okná i dvere, opraví sa vykurovanie a vďaka tomu obec ušetrí na jej prevádzkových nákladoch. Nehovoriac o jej novom, modernom vzhľade.

Z troch zdrojov

V Hájskom sa týmto projektom zaoberajú už dlhší čas. Financovať ho chcú z vlastného rozpočtu, prostriedkov Európskej únie a pomôže aj štát formou dotácie. Zákazku „Zníženie energetickej náročnosti budovy Kultúrneho domu v obci Hájske“ zverejnila obec ešte v apríli tohto roka. Predpokladaná suma, za ktorú má byť kultúrny dom v Hájskom zrekonštruovaný, je 230 036,19 eur bez DPH.

Podľa informácií Úradu pre verejné obstarávanie sa do súťaže zapojili štyria záujemcovia a to: stavebná spoločnosť z Galanty, Trstenej, Hájskeho a Opoja. Ponuku však nakoniec predložili iba dve spoločnosti.

Víťaz známy

Víťazom verejnej súťaže a dodávateľom prác sa v júni 2018 stala galantská spoločnosť. „Komisia vyhodnotila ponuku úspešného uchádzača, ktorý splnil podmienky účasti a požiadavky verejného obstarávateľa a vyhodnotení ponúk podľa kritérií predložil najnižšiu cenu. K Zmluve o dielo uchádzač predloží ďalšie dokumenty preukazujúce splnenie požiadaviek verejného obstarávateľa, uvádza sa v dokumentácii. Podľa ďalších informácií, v prípade nepredloženia ďalších požadovaných podkladov však obec so stavebnou spoločnosťou zmluvu neuzatvorí.

Súťaž zopakujú

Začiatkom septembra 2018 však obec informovala o tom, že zákazku nakoniec nepridelila. Ako sa uvádza v Oznámení, „Zmluva / časť nebola pridelená, zmenili sa okolnosti, za ktorých sa vyhlásilo verejné obstarávanie.“ I keď si v Hájskom stoja za tým, že vo verejnej súťaži išlo všetko podľa pravidiel, sprostredkovateľský orgán nariadil zrušiť verejné obstarávanie a súťaž tak budú musieť zopakovať.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie