Zlatica Gregorová Hádzaná

Úvod semifinále našim hádzanárom nevyšiel: S Prešovom prehrali o 21 gólov!

Hráči KHM Šaľa vycestovali na východ. Slnečná sobota však veľa radosti do našich radov nepriniesla.

Ilustračný obrázok k článku Úvod semifinále našim hádzanárom nevyšiel: S Prešovom prehrali o 21 gólov!

Hádzanári zo Šale v sobotu 21. apríla 2018 vycestovali na východ Slovenska, aby tu zohrali prvý semifinálový duel s domácim tímom. Šaľania do hry vstúpili s entuziazmom a túžbou vyhrať. To potvrdili i v 2. minúte zápasu, keď strelili prvý gól. Neskôr sa zápas vyvíjal priaznivejšie na druhej strane. Na konci 1. polčasu už domáci viedli o 6 gólov. V 2. polčase sa naši snažili o presadenie, výraznejšie sa im to však nepodarilo. Prešovský tím nakoniec prevalcoval našich chlapcov s dvadsaťjeden­gólovým rozdielom.

"Obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov suverénnym spôsobom vstúpil do play – off Slovnaft handball extraligy. Šarišania v prvom semifinále nedali šancu HKM Šaľa, s ktorým pred rokom bojovali o zlato, a deklasovali ho 40:19, " informoval o zápase Slovenský zväz hádzanej.

Semifinále play-off – prvé zápasy (hrá sa tri víťazstvá):

Tatran Prešov – HKM Šaľa 40:19 (14:8)

Najviac gólov dali: D. Krok 7, Číp 6, Rábek 6/3 – Polakovič 5/1, Dudáš 4, Guzy 3/1

Pokutové hody: 5/5 – 3/2

Bilancia vylúčení: 3 – 4

Rozhodovali: Budzák a Záhradník

Zápas sledovalo 215 divákov.

Ďalší zápas semifinále Play – off odohrajú hráči HKM Šaľa s Tatranom Prešov 25. apríla 2018 o 18.00 hod. v Šali.