Peter Štrbo Futbal

Úspešný týždeň futbalistiek: Tri výhry bez inkasovaného gólu

V uplynulom týždni odohrali futbalistky Šale tri súťažné duely a vo všetkých sa tešili z výhry, pričom ani raz neinkasovali. V stredu uspeli ženy v ligovom dueli proti Dúbravke, v sobotu zvládli skvelým spôsobom pohárovú odvetu s Vrakuňou, ktorej pri

Od začiatku to bol krutý boj. Domáce hrali naozaj tvrdo, aj za hranicami pravidiel, ale rozhodcovia zápas absolútne nezvládli, kopili chybu za chybou a tým sa zvyšovala beztak silná nervozita panujúca na ihrisku. Šalianky robili chyby, ktoré bežne nerobievajú, bolo tam veľmi veľa nepresností, čo domácim hráčkam dodávalo nádej a silu. O jediný presný zásah sa desať minút pred koncom postarala kanonierka Čopíková. „Boli sme lepším tímom počas celého zápasu, len sa nám ťažko vyrovnávalo s nepresnosťami rozhodcov, hlavného, ale i postranného. „Zlatým klincom programu“ bol moment, keď sme chceli striedať na konci zápasu štvrtú hráčku, no rozhodca nevedel koľko hráčok môže striedať a tak nám striedanie nepovolili a dokonca po zápase túto skutočnosť odmietol zapísať do zápisu. Asistent rozhodcu to obhajoval iba tým, že keď pískali na Slovane, tiež sa vždy striedali len tri hráčky,“ okomentovala vedúca družstva Eva Kubíková rozhodcovskú frašku v Dúbravke.

[size=14]FK Dúbravka – FK Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:0)[/size] Gól: 81. Čopíková

[blockquote]Duslo: El Dahaibiová – Siváková, Košíková, Gibasová A., Moskáľová, Miháliková (85. Kelemenová), Katonová (64. Horváthová Ž.), Gibasová V., Dikanová, Poláková (46. Šandalová), Čopíková[/bloc­kquote]

Žiacke družstvo šliape ako dobre namazaný stroj[/size][/co­lor]

V súboji žiackych kolektívov videli diváci jednoznačný zápas, v ktorom Šaľa viedla už v druhej minúte. Úvodný gól vsietila Čeriová a keď už o minútu pridala druhý gól Takácsová, bolo v podstate po zápase. Domácim dievčatám nemožno uprieť snahu, ale tá na Šaľu ani zďaleka nestačila.

[size=14]FK Dúbravka – FK Slovan Duslo Šaľa 0:15 (0:7)[/size] Góly: Speková 3, Šurnovská 3, Pintér 2, Vojteková 2, Čeriová, Takácsová, Nosianová, Botková, Mihoková

[blockquote]Šaľa: Matúšková – Nosianová, Moťovská, Čeriová, Vojteková, Škadrová, Mihoková, Šurnovská, Takácsová, Botková, Speková,Iszáková, Szabová, Pintér, Petrovič, Szalayová, Kožiaková[/bloc­kquote]

**Vo Vrakuni dominovala Šaľa a zaslúžene ide v národnom pohári ďalej **[/size][/color]

V pohárovej odvete nastúpili Šalianky v značne pozmenenej zostave, nakoľko až šesť hráčok bolo na zraze reprezentácie do 17 rokov, niekoľko ich je zranených a tak družstvo doplnili futbalistky zo šalianskej rezervy. „Vedúci gól sme strelili už v tretej minúte, takže dievčatá nenechali nič na náhodu. Počas celého zápasu sa hralo na jednu bránu a Šaľa neustále zvyšovala svoje vedenie. Napriek vysokému skóre sme opäť nepremenili množstvo vyložených šancí a pokazili sme veľa prihrávok. Ťažko sa však tvorí a hrá proti súperovi, ktorý celý zápas iba bráni a odkopáva lopty. Jednoznačne sme však postúpili do ďalších bojov a to je podstatné. Dievčatá si aj v pomerne chladnom a daždivom počasí z chuti zahrali,“ uviedla Eva Kubíková.

[size=14]FK Vrakuňa – FK Slovan Duslo Šaľa 0:11 (0:5)[/size] Góly: Horváthová D., Gibasová V. 2, Dikanová 3, Očovská 2, Pištová, Márkusová 2 /v prvom zápase vyhrala Šaľa 3:0/

[blockquote]Šaľa: Kubíková – Šemrincová, Nagyová (67.Nosianová ), Hučková (67.Štefaňáková), Gibasová A., Horváthová D., Dikanová, Gibasová V., Márkusová, Očovská, Pištová ( 56. El-Dahaibiová )[/blockquote]