Zlatica Gregorová Hádzaná

Úspešná šalianska hádzaná: Ženy aj muži zažiarili nad hosťujúcimi tímami, VIDEO

Súťaže pokračovali ďalšími stretnutiami. 10. kolo MOL ligy hádzanárok 2019/2020 a 9. kolo Slovnaft Handball extraligy mužov potešili výsledkami.

Zdroj: YouTube.com

Úvodný gól duelu medzi Dunajskou Stredou a Šaľou strelila naša Obstová do brány domácich už v 36 sekunde. Nasledovala opäť gólová kanonáda tímu HK Slovan Duslo Šaľa, keď v 3.min. prvého polčasu bol stav 0:3 pre Šalianky. Potom už sa strelecky presadili aj Dunajskostredčanky. Dej postupoval striedavým tempom, Šalianky však premenili viac príležitostí a do šatní išli so štvorgólovým náskokom.

Podľa Slovenského zväzu hádzanej aj druhé dejstvo opäť strelecky otvoril tím Jána Packu, keď sa presadila Rácková. V 44.min. Náš šaliansky tím vyhrával nad domácimi o 10 gólov. Dievčatá pokračovali v tempe, súperky sa tiež strelecky presadili, nakoniec však Šalianky vyhrali nad domácimi o 8 gólov.

MŠK Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 22:30 (14:18)

Najviac gólov dali: Kozmová 6, Bíziková 5/3, Bugárová 3/1, Straková 3 – Königová 8, Némethová 6/2, Trepáčová 5

Rozhodovali: Klimko, Balogh

Bilancia vylúčení: 5:6, 7 m hody: 5/4 – 3/2

Zápas sledovalo 271 divákov .

Hádzanári HKM Šaľa v piatok 8. novembra 2019 vycestovali do Modry. 9. kolo Slovnaft Handball extraligy mužov im prinieslo ďalšie víťazstvo.

Podľa Slovenského zväzu hádzanej si šaliansky tím už od začiatku duelu vytvorili mnoho šancí, ktoré premenil. Prvý polčas sa im podarilo vyhrať s 9 gólovým náskokom. Smola domáceho tímu bola vodou na mlyn HKM Šaľa, čo sa ukázalo v ďalšom priebehu duelu. Tím trénera Jána Kolesára bol i naďalej pri streleckej chuti, nad domácimi vyhrali a tak domov priviezli ďalšie body do tabuľky.

TJ Slovan Modra – HKM Šaľa 14:28 (6:15)

Najviac gólov dali: Jurikovič 4, Lacena 3/1, Nižňan 2 – Prokop 5, Patro 4, Kucsera, Prikryl a Michniewicz po 3

Rozhodovali: Cipov, Klus

Bilancia vylúčení: 4:1, 7 m

Pokutové hody: 3/2 – 2/2