Hádzaná

Úspech na domácej palubovke: Hádzanárky Šale porazili pražskú Slaviu, FOTO

Hádzanárky na domácej palubovke hostili náročného súpera. Napokon sa tešili z cenného víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Úspech na domácej palubovke: Hádzanárky Šale porazili pražskú Slaviu, FOTO
6
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

„Vo vyrovnanom úvodnom polčase sa družstvá striedali vo vedení. Duslo vyhrávalo 7:4 v 7. min, ale o štvrťhodinu neskôr bolo z jeho pohľadu 11:14. Domáce však ešte do prestávky naklonili skóre na svoju stranu. Podobný vývoj pokračoval aj po zmene strán. V 47. min dala Pócsíková na 26:24, ale Slavia otočila na 27:26. Potom prišlo dvojminútové vylúčenie najlepšej strelkyne hostiek V. Galuškovej, čo Šaľa využila. Presilovku vyhrala 2:0 a vzápätí pridala ešte ďalšie dva góly a razom bolo 30:27. V závere už hádzanárky slovenského tímu nepustili výhru zo svojich rúk a navyše potešili aj HC DAC Dunajská Streda, ktorý má po zaváhaní Slavie lepšie vyhliadky na zisk bronzu v rámci MOL ligy," informuje Slovenský zväz hádzanej.

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa si pripísali cenné víťazstvo, keď vo štvrtkovom zápase 23. kola MOL ligy zvíťazili nad českým tímom DHC Slavia Praha 34:30.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha 34:30 (17:16)

Najviac gólov: A. Obstová 7, Pócsíková 7/2, Trepáčová 6/1 – V. Galušková 11/2, Míšová 7, Vostárková a V. Fryčáková po 4.

Rozhodovali: Papaj, Mar. Nagy, 7 m hody: 5/3 – 4/2, vylúčené: 1:4.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.