Zlatica Gregorová Rôzne

Ulice mesta zívajú prázdnotou: Šaľania prezradili, ako prežívajú mimoriadnu situáciu

Atmosféra v tieto dni nie je veselá. Prichádza jar, na tvárach občanov však úsmev nevidno.

Ilustračný obrázok k článku Ulice mesta zívajú prázdnotou: Šaľania prezradili, ako prežívajú mimoriadnu situáciu
21
Galéria

I keď už začínajú pučať stromy a voňať kvety, ľudia nie sú na vychutnávanie príjemných chvíľ, naladení tak, ako obvykle. Na príčine je obávaný koronavírus, ktorý šarapatí aj v našich končinách. Obavy stupňujú každodenné nelichotivé správy o nákaze a ľudia majú strach.

Ľudoprázdne ulice

Ulice nášho mesta sú takmer prázdne, rady môžete vidieť väčšinou len v potravinách. Nikoho dnu nevpustia bez rúška na tvári.

Uvedomelí občania sa snažia nákup čo najrýchlejšie vybaviť a idú domov. Parkoviská sú poloprázdne, na väčšine z nich stoja autá zamestnancov, ktorí v tejto neľahkej dobe pracujú z bezpečia svojho domova.

S rúškami

Vyzerá, že v našom meste padli usmernenia štátu i radnice na úrodnú pôdu.

Drvivá väčšina obyvateľov Šale má na tvárach ochranné rúška.

Nájdu sa však aj výnimky, ktorí ich nielenže nemajú, ale ešte si aj priamo na ulici vychutnávajú rýchle občerstvenie. Nás zaujímalo, ako sa s touto situáciou vysporadúvajú obyvatelia. Vyspovedali sme ich priamo v uliciach.

Ako prežívate túto mimoriadnu situáciu? Robíte doma zvláštne opatrenia a riadite sa pokynmi, aby ste predišli nákaze a prípadnému šíreniu koronavírusu? Takmer všetci naši respondenti, napriek ťažkej situácii, radi zodpovedali naše otázky.

„Robím tak, ako všetci. Prežívam to ťažko. Ochranné rúška som dostala, takže mám ochranu. Predtým som nosila šál. Robím to, čo sa dá v rámci možností. Von idem len vtedy, keď musím,“ povedala nám obyvateľka Šale.

„Rúško som si zabezpečil sám. Manželka ušila. Von chodievam, len vtedy, keď treba. Chodím k doktorke. Raz za čas idem na nákup a to je všetko,“ dozvedeli sme sa od pána Milana.

"Zatiaľ som nedostal žiadne ochranné pomôcky. To rúško, čo mám na tvári, ušila moja žena a s tým chodím po vonku. Doma dodržujeme hygienické zásady, máme doma dostatok mydla a podobne. Vyšiel som von, lebo som chcel ísť na kontrolu k urológovi, ten ale, chvalabohu teraz nerobí. Pôjdem, až keď bude mať otvorené. Nič sa nedeje, zatiaľ sa necítim zle,“ povedal nám starší príjemný pán.

Rozhorčená pani, stojaca pri novinovom stánku na pešej zóne, na našu otázku uviedla: "Mám všetkého dosť. A chcem svätý pokoj od všetkého!“

„Všetko mám doma, rúško som si vyrobila sama. Zdržiavam sa prevažne doma, ale ak treba ísť von, tak treba. Dúfam len, že nebude horšie,“ uviedla ďalšia obyvateľka Šale.

Vo fotogalérii si pozrite zábery na takmer vyľudnené šalianske ulice.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Poloprázdne šalianske ulice: Na svedomí ich má obávaný koronavírus
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie