Rôzne

Udelili ceny mesta i ceny primátora: Komu sa dostalo významnej pocty?

Primátor Šale Jozef Belický vo štvrtok ocenil tri osobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Udelili ceny mesta i ceny primátora: Komu sa dostalo významnej pocty?
Foto: Zlatica Gregorová

Cenu mesta Šaľa získal Ľudovít Kováč za svoju prácu v streleckom klube a Imrich Šmida zasa za jeho spoločenskú a kultúrnu činnosť. Cenu primátora mesta Šaľa si odniesol Jozef Sklenár.

Ocenený Ľudovít Kováč sa od roku 1973 venuje strelectvu. V streleckom klube Šaľa a vo funkcii predsedu klubu pôsobil od roku 1985 až donedávna.

Strelecké kvality

„Pod vedením pána Kováča sa strelecký klub Šaľa dostal na popredné miesto medzi klubmi na Slovensku, čo do počtu členov a kvality strelcov,“ uviedla Dajana Hanesová z mestského úradu.

Druhým oceneným Cenou mesta Šaľa je Imrich Šmida, ktorý pravidelne publikuje v Slove Šaľanov články o šalianskych zvykoch v šalianskom nárečí. Patrí medzi zakladateľov výtvarného krúžku TerraWag.

Propagácia mesta

„Zároveň sa aktívne zapájal do spoločenského a kultúrneho života v Šali, jeho prínos je v publikačnej činnosti, činnosti ako poslanca, výtvarníka a osoby aktívnej v kultúre,“ pripomenula Hanesová .

Jozef Sklenár získal Cenu primátora mesta Šaľa za svoju činnosť, ktorou sa významnou mierou podieľa na propagácii a zviditeľňovaní mesta Šaľa. „Viac ako štyri desaťročia sa popri svojom zamestnaní aktívne venuje pôsobeniu v oblasti športu a kultúry ako funkcionár v oddieloch a kluboch aj ako spolupracovník viacerých miestnych, regionálnych aj celoslovenských denníkov, periodík a médií, čím sa podieľa na stálej propagácii aktivít mesta a regiónu v médiách,“ dodala Hanesová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie