Kultúra

Trnovčanom ostali oči pre plač: Zrušili očakávané Obecné dni

Koronavírus sa postavil do cesty ďalšiemu očakávanému podujatiu.

Ilustračný obrázok k článku Trnovčanom ostali oči pre plač: Zrušili očakávané Obecné dni
Zdroj: Rastislav Búgel

Plánovaný termín Dní obce Trnovec nad Váhom sa nezadržateľne blíži. Obecný úrad však prišiel so správou, ktorá nepoteší.

Poslanci obecného zastupiteľstva, členovia komisie športu, školstva, mládeže a kultúry prijali spoločné rozhodnutie. Obľúbené Dni obce sa tento rok neuskutočnia.

„Keďže je tu polovica mája a my nevieme, ako sa bude vyvíjať epidemiologická situácia na Slovensku, či budú opatrenia uvoľnené, či bude možné v júni usporiadať kultúrne podujatia za účasti širokej verejnosti, preto nemôžeme uzavrieť zmluvy s prípadnými protagonistami podujatia, ktoré by sme za normálnych okolností mali už dávno uzatvorené,“ informuje obec na svojom webe.

V normálnej situácii by v obci dolaďovali posledné detaily programu. To však pre opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR nie je možné.

„Všetkých nás to nesmierne mrzí, ale zhodli sme sa na tom, že vzhľadom na okolnosti ide o rozhodnutie, ktoré nie je pre nás ľahké a jednoduché, ale veríme, že vy všetci situáciu pochopíte a budete naše rozhodnutie akceptovať. Spolu s vami dúfame, že náš kultúrny a spoločenský život sa vráti do normálnych koľají čo najskôr a pri tej akcii, ktorá sa uskutoční najbližšie, budeme môcť zabezpečiť kultúrny program pre všetkých,“ dodáva vedenie obce Trnovec nad Váhom.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie