Trénerom FK Slovan Duslo Šaľa bude napokon Ančic

Novým kormidelníkom futbalistov prvoligového klubu FK Slovan Duslo Šaľa sa stal Peter Ančic, ktorý na trénerskej lavičke vystriedal Tibora Meszlényiho.

Webnoviny -

„Oficiálne prevzal vedenie mužstva 15. septembra, zatiaľ sme sa dohodli na jeho pôsobení do konca sezóny,“ poznamenal pre agentúru SITA k angažovaniu trenčianskeho rodáka Ančica manažér Šale Ladislav Jaroš.

K ukončeniu spolupráce s Meszlényim, pod ktorého vedením dosiahlo mužstvo bilanciu 1 víťazstvo – 1 remíza – 6 prehier a v tabuľke druhej najvyššej slovenskej súťaže mu patrí 11. miesto, došlo po vzájomnej pohode. Kandidátov na uvoľnený post bolo viacero, spomínalo sa napríklad aj meno Jozefa Barmoša. Vedenie šalianskeho klubu sa napokon priklonilo k 53-ročnému Ančicovi, ktorý už viedol futbalistov Dusla v sezóne 2006/2007 v prelínacej súťaži o účasť v Corgoň lige.

„Je to pre nás staronový tréner, ktorý prichádza do známeho prostredia. Prvoradým cieľom je odpútať sa z posledného miesta v tabuľke. Chceme nazbierať čo najviac bodov a pohybovať sa na pokojných priečkach v strede tabuľky,“ dodal L. Jaroš.

Peter Ančic, ktorého synom je bývalý reprezentant SR „21“ Juraj, okrem Šale trénersky pôsobil aj v Púchove, AS Trenčín, Topoľčanoch, Nemšovej, Štúrove, Bánovciach nad Bebravou, Žiari nad Hronom a Podbrezovej. Ďalšími novými tvárami v kádri Šale sú aj útočník Ľubomír Ulrich a obranca Milan Mujkoš, ktorí prišli z Dubnice.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.