Zlatica Gregorová Rôzne

Tipy na parádny víkend: V Šali s fašiangami i ľadovými medveďmi

Ďalší februárový víkend je pred nami a treba si ho naplno užiť. Vytiahnite masky a veselé róby a hor sa do tanca.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na parádny víkend: V Šali s fašiangami i ľadovými medveďmi
Zdroj: TASR

V Šali a okoli si užijete parádne podujatia so zábavou aj tradičnými špecialitami.

KULTÚRA

21. február 2020, 16.00 hod. pešia zóna

FAŠIANGY V ŠALI

Folklórny súbor Šaľan a Ľudová hudba Milan Veróny organizujú spoločenské podujatie pre verejnosť. Zábavná akcia s množstvom masiek a pečených šišiek je tu pre všetkých. Organizátori sľubujú plný košík maškŕt pre najlepšiu masku vo fašiangovom sprievode.

21. február 2020, 17.00 hod., pri DK Šaľa

ZA JÁNA, ZA MARTINU, ZA SLUŠNÚ KRAJINU!

Pri príležitosti druhého výročia tejto smutnej udalosti iniciatíva Za slušné Slovensko pripravila pietnu spomienku na mladý pár. Úctu môžu prejaviť občania na rôznych miestach po celom Slovensku. Pripojiť sa k nej môžu aj občania mesta Šaľa.

21. február 2020, 20.00 hod., Dom kultúry Šaľa

ĽUDOVÁ VESELICA

Podujatie v rámci Fašiangov v Šali organizuje Mesto Šaľa, MsKS Šaľa, FS Šaľan, DFS Šaľanček, FS Sečkár, CVČ Šaľa a ZUŠ Šaľa. Akcia je súčasťou projektu „Rok so šalským gazdom“. Počas večera sa môžete zabaviť na parkete a nebudú chýbať ani tradičné fašiangové špeciality. Vstupné je 15 eur.

22. február 2020, 16.00 hod., Kultúrny dom Hájske

FAŠIANGOVÁ ZABÍJAČKA

Obec Hájske pripravila pre svojich obyvateľov aj návštevníkov tradičné podujatie spojené s pochovávaním basy. V programe vystúpi Spevácky súbor Hájčanka, Folklórny súbor Kepežďanka a DJ Tom. V ponuke občerstvenia budú zabíjačkové špeciality.

22. február 2020, 17. 00 hod., Močenok

FAŠIANGOVÉ POPOLUDNIE

Spoločenský program pre obyvateľov dediny prichystala obec Močenok. Zabaviť sa budete môcť s Dychovou hudbou Močenská kapela, MSS Močenskí speváci, Speváckym súborom Zúgovanka, Folklórnym súborom Močenčanka a Folklórnym súborom Sečkár.

23. február 2020, 19. 00 hod., Trnovec nad Váhom

28. TRADIČNÁ FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA

MO Csemadok organizuje pre svojich členov a obyvateľov dediny spoločenské podujatie. V kultúrnom dome sa zabavíte s Atlantic Jazz. Vstupné je 25 eur.

ŠPORT

22. február 2020, 14.00 hod.

7. ročník ZIMNÉHO PLÁVANIA OTUŽILCOV V ŠALI

Šalianske ľadové medvede v spolupráci s Centrom voľného času  TIP–TOP Šaľa pozývajú všetkých otužilcov, plavcov a záujemcov na zimné plávanie vo Váhu. Účastníci do vody vstúpia zo šalianskej strany na pláži.

KINOTIPY

22. február 2020, 20.00 hod.

Sviňa

Réžia: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann  •  Scenár: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann  •  Kamera: Ivan Finta  •  Hudba: Vladimír Martinka  •  Hrajú: Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová, Braňo Bystriansky, Szidi Tobiasz, Jakub Rybárik, Mária Schumerová, Dana Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník

Nezabiješ, nezosmilníš, nepokradneš. Film Sviňa bol nakrútený na základe rovnomenného knižného bestselleru spisovateľa Arpáda Soltésza. Odohráva sa vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami.

22. február 2020, 18.00 hod.

Chlap na striedačku (Chlap na střídačku)

Réžia: Petr Zahrádka  •  Hrajú: Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Iva Janžurová, Lucie Žáčková

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku.

22. február 2020, 16.00 hod.

Super maznáčikovia (Pets United)

Réžia: Reinhard Klooss

Túlavý pes Roger je rebel, ktorý pomôže každému, kto je v núdzi. Aj tým, že občas uchmatne jedlo rozmaznaným domácim maznáčikom. A tých je v Robo City viac, než dosť. Robo City je totiž široko ďaleko to najmodernejšie mesto, aké si viete predstaviť.

23. február 2020, 20.00 hod.

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Hrajú: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Ewan McGregor, Ella Jay Basco, Judy Kain, Chris Messina, Charlene Amoia, Derek Wilson, Steven Williams, Ali Wong, Matthew Willig, Greice Santo, Eddie Alfano  •  Réžia: Cathy Yan  •  Scenár: Chris­tina Hodson  •  Kamera: Matthew Libatique  •  Hudba: Daniel Pemberton

Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien – Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili.

23. február 2020, 18.00 hod.

Prípad mŕtveho nebožtíka (Případ mrtvého nebožtíka)

Réžia: Miloslav Šmídmajer  •  Scenár: Lumír Holčák, David Ziegelbauer  •  Kamera: Peter Beňa  •  Hrajú: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský, Milan Šteindler, Pavel Rímský, Tereza Srbová, Eva Holubová

Komédia, ktorá si uťahuje z kriminálok, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie.

23. február 2020, 16.00 hod.

Ľadová sezóna 3 (Norm of the North: King Sized Adventure)

Réžia: Tim Maltby, Richard Finn  •  Dabbing: Mi­loslav Kráľ, Michaela Drotárová, Miroslav Trnavský, Miroslav Noga, Dušan Cinkota, Martin Hronský, Michal Ďuriš, Ján Greššo

Norm spolu s nezničiteľnými lumíkmi je späť. Cool partička bude tento raz zasahovať až v ďalekej Číne. Celý Sever je hore nohami z príprav na svadbu Normovho starého otca, ktoré má na starosti Norm. Situáciu ešte viac skomplikuje stretnutie s archeológom Jinom, ktorý nášho kráľa Severu poverí úlohou ochrániť vzácny čínsky artefakt.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií z celého Slovenska.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie