Zlatica Gregorová Kultúra

Tešedíkovo v znamení tanca a spevu: Pozývajú na festivaly i ochutnávku vín

Letné dni prajú spoločenským aktivitám. Počas nich sa stretne rodina, priatelia alebo aj susedia, čo prispeje k utužovaniu vzájomných vzťahov.

Ilustračný obrázok k článku Tešedíkovo v znamení tanca  a spevu:  Pozývajú na festivaly i ochutnávku vín
Zdroj: TASR

V našom okrese sa konajú rôzne podujatia, ktoré majú dlhoročnú tradíciu. Patrí k nim aj hudobno-tanečné podujatie, ktoré odštartuje už onedlho.

Folklór s vínom

Organizátorom XV. Folklórneho festivalu a Festivalu vína je Obecná samospráva v Tešedíkove, Csemadok, základná organizácia v Tešedíkove a Viniper- Spolok milovníkov vína. V amfiteátri sa 24. augusta 2019 rozbehne kolotoč spevu a tanca. Od 14. hod. do 19.00 hod. sa verejnosť môže tešiť na farmárske trhy aj s remeselníckym jarmokom. Na svoje si tak príde každý milovník domácich výrobkov a obdivovateľ umenia.

Ako uvádzajú organizátori podujatia, na webe Tešedíkova, od 15.00 do 19.00 hod. bude najmä najmenším aj starším návštevníkom k dispozícii drevený park a obľúbené tvorivé dielne. Popoludnie už bude patriť kultúrnemu programu. O 15.00 hod. vystúpi Divadlo Hold. O pár minút neskôr sa predstavia členovia detského folklórneho tanečného súboru a ukážu sa aj citaristi. Nasledovať budú vystúpenia tešedíkovských speváčok i folkloristi zo súboru Mátyus.

Umenie i ochutnávka

Vrcholom dňa budú vystúpenia miestnych umelcov, ktorí sa predvedú v speve, tanci a hre na citary. Augustový večer od 20.00 do 24.00 hod. už bude patriť veľkej zábave a skupine Bonus. Verejnosť sa môže tešiť na bohaté bufetové stoly. Okrem nich si budete okoštovať kvalitné peredské vína.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie