Peter Sýkora Iné športy

Svetový plavecký pohár svedčí aj šalianskym plavcom

Plavecké opory KŠP Triton Šaľa úspešne reprezentovali aj v druhom kole Svetového plaveckého pohára v Taliansku.

Po úspešnom vystúpení šestice plavcov šalianskeho KŠP TRITÓN na prvom kole Svetového plaveckého pohára v maďarskom Hajdúszoboszló, kde vybojovala zvolenská Careta v konkurencii 53 plaveckých klubov z 13 štátov výborné 9. miesto a Calypso Zvolen skončilo v polovičke štartovného pola, malo ich účinkovanie aj ďalšie pokračovanie. Dostali opäť ponuku na štart aj na druhom kole Svetového plaveckého pohára v talianskom meste Sabbiadoro, kde s nimi odcestoval aj tréner Štefan Mika. Šalianski plavci:** Ivana Hanáková, Michal Fülöp, Roman Révay, Barbora Pohlová, David Starko (Careta Zvolen) a Patrik Ščasný (Calypso Zvolen) svojimi výkonmi v silnej konkurencii potvrdili, že si ich na hosťovanie zvolenské kluby nevybrali náhodou. ** Najviac sa darilo reprezentantke Slovenska **Ivane Hanákovej, ktorá vo všetkých troch pretekoch stála na stupňoch víťazov (2., 3. a na 800 m PP prvé miesto), čím získala 138 bodov. Oproti prvému kolu SP v Maďarsku si polepšili najmä Michal Fülöp (skončil na 5., 8. a 9. mieste – zisk 84 bodov), Roman Révay (8., 11. a 12. miesto – zisk 63 bodov), David Starko – zisk 60 bodov, ale aj Barbora Pohlová – ktorá pridala do bodového hodnotenia klubu ďalších 44 bodov. **Ak k tomu prirátame ešte 4. miesto štafety Carety Zvolen, v ktorej plávali všetci naši traja plavci – 39 bodov a 5. miesto dievčenskej štafety – 36 bodov (o.i. Hanáková s Pohlovou) vidíme, že šalianski plavci sa podstatnou mierou pričinili o historický úspech klubu KSV Careta Zvolen, ktorý nakoniec skončil v konkurencii viac ako 50 klubov sveta na vynikajúcom 5. mieste so ziskom 858 bodov, na 24. mieste skončil druhý slovenský plavecký klub Calypso. Prvenstvo v II. kole Svetového pohára v rýchlostnom plávaní s plutvami a pod vodou si vybojoval egyptský Police klub Káhira, keď nazbieral 1805 bodov, pred talianskym klubom ASD Arti Roma – 1190 bodov a tretím SKF Peterburg (Rusko) – 1.185 bodov. Pri pohľade na výsledky z prvého a druhého kola je vidieť, že pozície na prvých troch miestach sa kompletne vymenili, Careta Zvolen značne posilnená o šaliansku plaveckú enklávu si polepšila umiestnenie o štyri priečky.

Foto: dvaja z plavcov KŠP Tritón Šaľa (zľava Patrik Ščasný a Michal Fülöp) , ktorí s úspechom reprezentovali na prvých dvoch kolách Svetového plaveckého pohára.