Peter Štrbo Iné športy

Stolnotenisová bomba vybuchla v Šali

Po odohranom 18. kole majstrovských stolnotenisových súťaží stratili reprezentanti šalianskeho Tatrana primát najúspešnejšieho družstva v súťažiach.

Pri pohľade na tabuľky majstrovských ligových stolnotenisových súťaží od prvej až po štvrtú ligu držala Šaľa do 17. kola ako jediná žezlo neporaziteľnosti zo všetkých štyroch líg. Reprezentanti Tatrana: Sýkora (najúspešnejší hráč), Slováčik, Lužica ml., Lužica st., Molnár, Rusznák, Kostka, Szitáš,…do tohto víkendu všetkých 17. majstrovských duelov vyhrali, ale cez víkend ich spanilá jazda skončila. Prehrali totiž na domácich stoloch z družstvom Pokrok Komárno 8:10, ktoré bolo dovtedy v strede tabuľky. Nedarilo sa však ani prenasledovateľom našich stolných tenistov. Druhé družstvo tabuľky Vlkas Nové Zámky taktiež na domácej pôde remizoval 9:9 s Lokomotívou Nové Zámky a do tretice náš ďalší reprezentant, stolní tenisti Dlhej n/Váhom (v majstrovskej súťaži reprezentujú: A. Andódi, Gálik, Lazor, Čičmiš, Antoš, M. Andódi,…), ktorí sú na bronzovej priečke, taktiež na domácich stoloch iba remizoval 9:9 s SPŠ Komárno. Poznámka jedného z dlhoročných vyznávačov celuloidovej loptičky: “Dobre, že sa netipuje stolný tenis v Niké, alebo vo Formule“ bol na mieste. Zberné suroviny by totiž zo zahodených tiketov dostali poriadny prídel papiera. Vzhľadom ktomu, že bolo v prvej (Trnovec „A“) a druhej stolnotenisovej lige (Trnovec „B“) voľno obzrieme sa ešte za ďalšími súťažami, kde štartujú regionálni zástupcovia okresu Šaľa. V tretej lige nováčik Vlčany prehral vo Vrábľoch s rezervou 13:5 (keď štyri body získal Karas, jeden Félix, škoda, že chýbali body najúspešnejšieho hráča Csütörtökiho. ** Tabuľka po 18. kole: **

1. Nová Baňa 222:102 – 50 bodov
  2. Bánov „A“ 201:123 – 48 bodov

___________ 11. VLČANY 123:201 – 23 bodov 12. Bánov „B“ 82:242 – 21 bodov

Naplno sa bojovalo iba v okresnej lige, kde bezkonkurenčne kraľuje „C“ družstvo Trnovca n/V (reprezentujú: Gašpierik, Kukan ml., Jaroš, Kozár ml., P. Žilinský, Slamka,…), ktoré v doterajšom priebehu ešte nenašlo premožiteľa a je s náskokom deviatich bodov na čele okresnej ligy pred „A“ družstvom Močenku.

Práve bývalý účastník štvrtej ligy (reprezentujú: Sedlák, Dičér, Sklenár, Suchý, Malík ml.,… ) sa nevyhne zaváhaniam (viď remíza v poslednom kole 9:9 v Šali s „D“ družstvom) je v tabuľke o bod pred „B“ družstvom Dlhej n/V, ale strata oboch na vedúci celok je už príliš vysoká. Do konca základnej časti okresnej ligy zostáva odohrať ešte tri kolá.