Ilustračný obrázok k článku Štefan Gregor ohlásil kandidatúru: Chce sa stať županom Nitrianskeho kraja
Zdroj: SaS

Štefan Gregor ohlásil kandidatúru: Chce sa stať županom Nitrianskeho kraja

Za župana Nitrianskeho samosprávneho kraja bude v jesenných voľbách kandidovať aj Štefan Gregor. O koho ide?

Aktualizované Komunálne voľby
Aktualizované Komunálne voľby

Štefan Gregor ohlásil kandidatúru: Chce sa stať županom Nitrianskeho kraja

Za župana Nitrianskeho samosprávneho kraja bude v jesenných voľbách kandidovať aj Štefan Gregor. O koho ide?

Ilustračný obrázok k článku Štefan Gregor ohlásil kandidatúru: Chce sa stať županom Nitrianskeho kraja
Zdroj: SaS

Kandidátom strany SaS na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) je súčasný primátor Šiah Štefan Gregor. SaS o tom informovala v pondelok na tlačovej konferencii.

Aké má ciele?

V prípade úspechu v jesenných voľbách sa chce Gregor venovať zefektívneniu stredného školstva i zlepšeniu dostupnosti zdravotnej ambulantnej starostlivosti v regióne. Sústrediť sa chce aj na zavádzanie integrovanej dopravy v kraji. „NSK je okrem toho jediný kraj, ktorý nemá priame železničné prepojenie s hlavným mestom. Budeme hľadať všetky možnosti na to, aby sme dostali našich ľudí do Bratislavy rýchlym železničným spojením,“ uviedol.

Podľa jeho slov bude potrebné zlepšiť hospodárenie kraja „Ten má momentálne na účtoch viac ako 20 miliónov eur. Takéto hospodárenie možno v minulosti bolo úspechom, ale teraz určite nie. O peniaze, ktoré mohli slúžiť obyvateľom kraja, teraz pre infláciu prichádzame. Šetriť a ‚sysliť‘ peniaze na účte je teraz veľmi nezodpovedné. Chceme tiež maximálne využívať európske prostriedky, a to všetko v úzkej spolupráci s primátormi a starostami,“ skonštatoval Gregor.

Prečítajte si tiež

Podpora ministerstva

Výber kandidátov do nadchádzajúcich komunálnych a regionálnych volieb berie SaS podľa jej predsedu Richarda Sulíka veľmi vážne. „Aj preto nestaviame kandidátov všade. Štefana Gregora som spoznal v čase, keď bol primátorom mesta Šahy, kde robil takú kvalitnú prácu, že si ho obyvatelia mesta zvolili druhýkrát. Myslím si, že to hovorí veľa o tom, že tento náš kandidát je vhodný na to, aby viedol NSK. Hlavne tu v Nitre, kde predseda kraja dosiahol dôchodkový vek a evidentne tu príde k zmene,“ uviedol Sulík.

Ten zároveň kandidátovi SaS prisľúbil, že v prípade zvolenia bude mať plnú podporu ministerstva hospodárstva a školstva. „My napríklad momentálne pracujeme na obrovskej investícii, o ktorej snáď budeme môcť čoskoro povedať, že príde do Nitrianskeho kraja. Bavíme sa o 4 500 až 5 000 pracovných miestach. A pretože je to vec, ktorá má regionálny dosah, tak tam bude veľmi potrebná spolupráca predsedu kraja a ministerstva hospodárstva,“ dodal Sulík.

Ďalší kandidáti

Kandidatúru na post predsedu NSK doteraz oficiálne oznámil Daniel Balko, ktorý je kandidátom bloku strán Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Šanca a ODS – občianski demokrati Slovenska. Záujem kandidovať prejavil aj podpredseda NSK a poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD Marián Kéry. Za Kresťanskodemo­kratické hnutie sa o post predsedníčky NSK uchádza Martina Holečková. O post predsedu NSK sa uchádza aj riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín