Zlatica Gregorová Kultúra

Staňte sa členmi filmového klubu: Čakajú vás novinky, dostanete výhodné vstupné

Milovníci filmu majú teraz ohromnú príležitosť. Ak sa stanete členom filmového klubu, získate zaujímavé výhody.

Ilustračný obrázok k článku Staňte sa členmi filmového klubu: Čakajú vás novinky, dostanete výhodné vstupné
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Aj v Šali máme kulturák, v ktorého útrobách sídli kino. Pravidelne si tu môžete pozrieť klasiku či najnovšie hity. Nechýbajú ani predpremiéry, ktoré inde v tom čase nevidíte. Okrem toho je tu aj možnosť, stať sa členom filmového klubu.

Preukaz

Asociácia slovenských filmových klubov každý rok vydáva  Preukaz filmového klubu, ktorý je distribuovaný do všetkých klubov registrovaných v ASFK a jeho cena je 5 eur a platí počas jedného kalendárneho roka. Preukaz filmového klubu garantuje zľavu vo všetkých FK v Slovenskej a Českej republike a zľavu na vybraných festivaloch na Slovensku, v Česku a v Poľsku,“ uvádza Adriána Kováčová na webe Kina DK Šaľa.

Ak by ste chceli získať Preukaz filmového klubu (FK), môžte si ho zakúpiť v pokladni DK Šaľa počas otváracích hodín pokladne.

Filmové skvosty

Podľa dostupných informácií zo šalianskeho kina, filmy tohto klubu už aj v súčasnosti môžete vidieť za zvýhodnené 4-eurové vstupné. Ak vlastníte Preukaz FK, za vstup do kina zaplatíte 3 eurá a premietajú väčšinou v stredu a to dvakrát mesačne. Adriána Kováčová z Kina DK Šaľa informovala, že rok 2020 začnú prekvapením. Ako uviedla: „V januári sme si pre vás ale pripravili až tri filmové skvosty.“

Program

  • 15. 1. 2020 – 20:00 – NÁRODNÍ TŘÍDA je film o chlapíkovi, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Jeho kumpáni z krčmy ho ale prezývajú aj „národní hrdina“. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu. Film podľa rovnomennej knihy Jaroslava Rudiša, v hlavnej úlohe s Hynkom Čermákom, kombinuje dramatický príbeh s čiernym humorom.
  • 22. 1. 2020 – 20:00 – MILOSŤ - film odohrávajúci sa v období dramatických dejín povojnového Poľska stále zostáva univerzálny vo svojom príbehu – boji dvoch rodičov, aby znovu získali svoju dôstojnosť a rovnováhu v živote po tom, čo stratili svoje dieťa.
  • 29. 1. 2020 – 20:00 – PRVÝ ZRADCA  je strhujúci a realite veľmi verný príbeh človeka, ktorý spraví niečo dovtedy nemysliteľné a ktorý navždy zmení svet mafie. 

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii uvidíte zábery z výstavy učiteľov ZUŠ Šaľa v radnici.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šaliansku radnicu zdobia zaujímavé diela: Autormi sú učitelia zo Zušky, FOTO
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie