Zlatica Gregorová Rôzne

Spomienka na Jána a Martinu: Aj Šalania sa pridali k celoslovenskej akcii, FOTO

Slovensko si uctilo dvoch mladých ľudí, ktorí nezmyselne prišli o život. Novinár so snúbenicou zahynuli rukou vraha.

Ilustračný obrázok k článku Spomienka na Jána a Martinu: Aj Šalania sa pridali k celoslovenskej akcii, FOTO
12
Galéria

Novinárska obec, rodina a priatelia oboch mladých ľudí si pripomenuli smutné výročie. Iniciatíva Za slušné Slovensko zorganizovala pietnu spomienku na mnohých miestach našej krajiny. Aj Šaľania sa v piatok 21. februára 2020 o 17. 00 hod. pridali k nim.

Dlžníci

Prítomných privítal organizátor pietnej spomienky Roman Csikos, ktorý sa účastníkom prihovoril:„Práve táto udalosť prebudila Slovensko. Cena za toto prebudenie je však vysoká. My všetci sme dlžníkmi Jána a Martiny, aj touto cestou splácame dlh voči nim. Rozmýšľam, ako ho môžeme splatiť. Veriť v čestnú a spravodlivú spoločnosť a spraviť všetko pre to, aby takou bola.“

Ako ďalej organizátor uviedol, prvou príležitosťou, ako zmeniť stav spoločnosti, sú voľby. „Práve tie môžu prispieť k zmene spoločenskej klímy a naplniť odkaz Jána a Martiny,“ dodal Roman Csikos.

Pri pamätníku Obetiam komunizmu v Šali sa zišla približne štyridsiatka tých, ktorým tragický osud Jána a Martiny nie je ľahostajný. Účastníci akcie zapálili sviečku a ticho rozjímali.

Minúta ticha

Spoločne si oboch mladých ľudí uctili minútou ticha. Roman Csikos ďalej v príhovore uviedol, že najviac musia trpieť rodiny Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Mladý pár bol zavraždený 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček.

K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za vraždu právoplatne odsúdený na 15-ročný trest odňatia slobody. K samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z pietnej spomienky v Šali.

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií z celého Slovenska.

Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu - Šaľa
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie