Zlatica Gregorová Rôzne

Spestrite si víkend: V Šali i okolí so športom aj zábavou

Horúce letné počasie možno využiť aj v našom meste. V ponuke je mnoho tipov na šport i zábavu, čo možno využiť.

Ilustračný obrázok k článku Spestrite si víkend: V Šali i okolí so športom aj zábavou
Foto: Zlatica Gregorová

KULTÚRA

ROZLÚČKA S LETOM

24. august 2019, 14.00 hod., Močenok

Združenie Rodina je viac pripravuje zábavné podujatie, ktoré poteší malých aj veľkých návštevníkov. Okrem športových súťaží , ktorých sa návštevníci môžu zúčastniť sa oboznámite aj s hravým triedením odpadu. Oslavný deň si môžete spestriť jazdou na koni alebo aj skákaním na nafukovacom hrade. Dôležitá je dobrá nálada a pohoda.

NEDEDSKÉ DNI

23.- 25. august 2019, 18.00 hod., Neded

Obec usporadúva XIX. ročník Nededských dní. Najbližšie tri dni budú naplnené hudbou, zábavou aj športovými aktivitami. Nebudú chýbať vystúpenia miestnych umelcov aj hostí spoza hraníc ako je Irigy Hónaljmirigy z Maďarska. Zručnosť si skúsia rybári a pripravené budú aj Nededské letné trhy, či výstava áut. Milovníci športu sa môžu zapojiť do turnajov v stolnom tenise, tenise i plážovom futbale. Súčasťou podujatia bude aj show Strongman. Večery budú patriť spevu a hudbe.

FOLKLÓRNY FESTIVAL V TEŠEDÍKOVE

24. august 2019, 14.00 hod.

Organizátorom XV. Folklórneho festivalu a Festivalu vína je Obecná samospráva v Tešedíkove, Csemadok, základná organizácia v Tešedíkove a Viniper- Spolok milovníkov vína. Počas jednodňového podujatia je nachystané z každého rožka-troška. V amfiteátri začujete a uvidíte spevy a tance a užiť si môžete aj remeselnícky jarmok a farmárskymi trhmi. Predstaví sa aj Divadlo Hold, malí aj veľkí folkloristi, speváci i hráči na citary. Večer od 20.00 do 24.00 hod. už bude patriť veľkej zábave a skupine Bonus. Verejnosť sa môže tešiť na bohaté bufetové stoly aj peredské vína.

PREMIETANIE NA AMFÍKU

Pracovníci Mestského kultúrneho strediska a Kina Šaľa pripravili ďalšie zaujímavé filmy. Tentoraz budú venované všetkým mužom. Počas dvoch dní uvidíte film, pri ktorých si budete môcť príjemne oddýchnuť.

Víkend pre mužov

23. august 2019, 21.00 hod. , amfiteáter Šaľa

Úsmevy smutných mužov

24. august 2019, 21.00 hod., amfiteáter Šaľa

Hunter Killer

KULTÚRNE LETO V ŠALI

23. august 2019, 19.00 hod.

REBELSKY

Rocková kapela zavíta medzi šalianske publikum, aby pobavili svojimi chytľavými hitmi. Kapela ponúkne pestrý výber piesní za zvuku basgitár, klavíra i bicích.

ŠPORT

Hádzaná

24. august 2019, 10.00 hod.,Mestská športová hala Šaľa

Medzinárodný hádzanársky turnaj žien Šaľa Cup 2019

10.00 hod. : Šaľa – Stockerau (Rakúsko)

12.00 hod: Olomouc – Jaroslaw (Poľsko)

16.00 hod. : Stockerau – Jaroslaw

18.00 hod.: Šaľa – Olomouc

25. august 2019

10.00 hod.: Olomouc – Stockerau

12.00 Šaľa – Jaroslaw

13.30 hod. Slávnostné vyhodnotenie turnaja.

 24. augusta 2019, 12.30 hod., Šaľa

Moravsko – Slovenská Inline Tour 2019

Šaliansky klub inlinistov organizujú 6. ročník  – Slovenského inline pohára. Súťaže sa zúčastní 150 pretekárov zo Slovenska, Česka, Maďarska aj Rakúska. Všetko vypukne popoludní v areáli šalianskeho amfiteátra.

RYBÁRSKY MARATÓN

23.- 25. august 2019, Tešedíkovo

Milovníci prírody a rybárčenia obzvlášť si už o niekoľko dní prídu na svoje. Organizátorom je Občianske združenie Telekto-združenie rybárov a ochrancov prírody so sídlom v Tešedikove. Akcia sa bude konať v areáli jazera Téglások.

KINOTIPY KINA ŠAĽA

24. august 2019,20.00 hod.

Vtedy v Hollywoode (Once Upon A Time In Hollywood)

Réžia: Quentin Tarantino  •  Scenár: Quentin Tarantino  •  Kamera: Robert Richardson  • Producent: David Heyman, Shannon McIntosh, Quentin Tarantino  •  Hrajú: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Kurt Russell, Al Pacino, Dakota Fanning, Timothy Olyphant

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

24. august 2019,18.00 hod.

Labková patrola (Paw Patrol)

Hrajú: Gage Munroe, Drew Davis, Lucius Hoyos, Chance Hurstfield, Julie Lemieux, Addison Holley, Ron Pardo  •  Réžia: Charles E. Bastien

Chlapec Ryder a jeho psí záchranársky tím predstavia výnimočné dlhé epizódy, v ktorých bude mať svoje miesto a dôležitú úlohu každý z členov skupiny a jeho zvláštne schopnosti. Teda požiarnik Marshall, technik Rubble, policajt Chase, mechanik Rocky, vodný záchranár Zuma i letecká záchranárka Skye.

25. august 2019,20.00 hod.

Nevesta na zabitie (Ready or Not)

Réžia: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett  •  Hrajú: Samara Weaving, Andie MacDowell, Mark O'Brien, Adam Brody, Henry Czerny Grace (Samara Weaving) si berie za muža Alexa Le Domase (Mark O'Brien),

Veľa dievčat o lásku márne usiluje alebo intenzívne sníva. Grace sobášom získa aj rodinu, pretože krutý osud z nej pred časom urobil sirotu. Le Domasovi síce nepôsobia úplne bežným štandardným dojmom, nie každý z nich sa z tohto spojenia raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevenuje veľkú pozornosť.

25. august 2019, 18.00 hod.

Toy Story 4: Príbeh hračiek (Toy Story 4)

Réžia: Josh Cooley  •  Hrajú: Tom Hanks, Patricia Arquette, Tim Allen, Joan Cusack, Laurie Metcalf, Annie Potts, Bonnie Hunt, John Ratzenberger, Wallace Shawn, Jodi Benson, Don Rickles, Blake Clark, Alec Medlock, Fred Tatasciore, Estelle Harris, Keanu Reeves

Kovboj Woody vždy dobre vedel, čo je zmyslom jeho života. A tým bolo starať sa a chrániť jeho dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie. Keď však Bonnie prinesie do svojej izby novú hračku, ktorej hovori „Vidlík“, otvori sa Woodymu a jeho verným kamarátom úplne nový veľký svet

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie