Zlatica Gregorová Iné športy

Spestrite si leto športom: Šaľa ponúka návštevu mingolfového ihriska, FOTO

Golf má už aj v našom meste svoje stále miesto. V areáli zimného štadióna môžete nájsť ďalší bod, využiteľný počas celého roka.

Ilustračný obrázok k článku Spestrite si leto športom: Šaľa ponúka návštevu mingolfového ihriska, FOTO
14
Galéria

Šport, ktorý pochádza zo Škótska sa kedysi hral počas niekoľkých storočí aj na Britských ostrovoch. Dlhé roky sa o golfe hovorilo, že je výlučne pre elitu a obyčajní ľudia si ho nemajú možnosť zahrať. Dnes už sa mu môže venovať ktokoľvek, kto má záujem a chuť vyskúšať možno niečo nové a netradičné.

Šaliansky minigolf

Ide o zaujímavý šport, pri ktorom sa zabaví nielen skupinka ale aj jednotlivec. Hráč sa golfovou loptičkou snaží trafiť do jamky pomocou palíc, podľa vopred určených pravidiel. Mesto Šaľa dávnejšie vybudovalo minigolfové ihrisko. Nie je umiestnené výlučne na trávnatom povrchu, ale má množstvo herných plôch. Využiť ho môžu nielen prázdninujúce deti, ale aj ich rodičia. K dispozícii je viacero odpalísk, takže sa môže zabaviť naraz celá rodina.

Minimálne vstupné

Pred časom radnica zmodernizovala jednotlivé golfové dráhy a dokúpila pre hráčov nové palice aj loptičky. Minigolfové ihrisko na Vážskej ulici je podľa najnovších informácií radnice otvorené od pondelka do piatka od 10.00 do 15.00 hod. aj počas víkendu. Otváracie hodiny (do 18.00 hod.), uvedené na tabuli v areáli minigolfu, aktuálne neplatia. Kvôli výstavbe historického Majku ich mesto skrátilo. Na návštevu si nemusíte brať veľký finančný obnos, postačí vám zopár eur. Na mieste vám zapožičajú palicu aj loptičku a zaplatíte 2 eurá na hodinu. Jedna hra trvá približne 60 minút.

Ďalšia novinka

V príjemnom prostredí golfového ihriska a zimného štadióna momentálne vyrastá aj historické ihrisko Majk. Bude vernou replikou maďarskej pamiatky aj s hernými prvkami v podobe kaštieľa aj veže.

Vo fotogalérii si pozrite, ako to v šalianskom minigolfovom areáli vyzerá v súčasnosti.

Spestrite si leto športom: Šaľa ponúka návštevu minigolfového ihriska, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie