Peter Štrbo Futbal

So súperom sa nemaznali: Chemici rozstrieľali Vrbové

V predohrávke 30. kola sa futbalisti Šale s Vrbovým vôbec nemaznali a domácich rozstrieľali jednoznačne 5:0. Chemikov sa vydaril najmä druhý polčas, v ktorom vsietili štyri góly. Tréner Liba dal v stretnutí príležitosť aj šalianskej mladi, ktorá sa o

Šaľa si už pred dvomi týždňami zaistila postup do druhej ligy, v posledných kolách tak môže hrať uvoľnene a presne tak vyzerala aj predohrávka 30. kola vo Vrbovom. Skóre otvoril už v tretej minúte stredopoliar Glenda. Domáci sa v ďalšom priebehu snažili o vyrovnanie, no svoju aktivitu nedokázali pretaviť na gól a do šatní išli s jednogólovým mankom.

Po obrátke Šaľania svoj výkon vygradovali, v 55. minúte skóroval Košút a keď si po hodine hry strelil vlastný gól Poláček, Šaľa bezpečne viedla 3:0. To však z jej strany stále nebolo všetko. V 77. minúte zvýšil Charizopulos na 4:0 a desať minút pred uplynutím riadnej hracej doby strelil svoj premiérový gól v prvom tíme Dusla dorastenec Richard Prúčny.

Po potvrdení postupu si chcel tréner Liba preveriť jeho pripravenosť na seniorský futbal a mladý ofenzívny hráč sa svojej šance chopil priam dokonale, keď spečatil vysoké víťazstvo Šale 5:0.

[size=14]MFK Vrbové – FK Slovan Duslo Šaľa 0:5 (0:1)[/size] Góly: 3. Glenda, 55. Košút, 61. Poláček (vl.), 77. Charizopulos, 80. Prúčny

MFK: R. Ryzek – Kúdela (60. min. Mihok), P. Gažík (75.Krajčovič), Poláček, Táčovský (61.Herceg) – Balcír, Andrísek, Kuťka, T. Gažík – J. Piršel, Joz. Jelšic

DUSLO: Valenský – Konopásek, Mujkoš, Gajdoš (60.Prúčny), Ďatko (51.Bartalos) – Glenda, Charizopulos, Jakubjak, Lalák – Košút, Čurgali (69.Kružlík)