Ilustračný obrázok k článku Smutné udalosti roku 2021: Desať TRAGÉDIÍ, ktoré otriasli Nitrianskym krajom
Zdroj: HaZZ , Polícia SR - Nitriansky kraj

Smutné udalosti roku 2021: Desať TRAGÉDIÍ, ktoré otriasli Nitrianskym krajom

V roku 2021 sme sa nevyhli ani tragickým udalostiam. Tie doľahli aj na obce a mestá Nitrianskeho kraja.

Krimi
Krimi

Smutné udalosti roku 2021: Desať TRAGÉDIÍ, ktoré otriasli Nitrianskym krajom

V roku 2021 sme sa nevyhli ani tragickým udalostiam. Tie doľahli aj na obce a mestá Nitrianskeho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Smutné udalosti roku 2021: Desať TRAGÉDIÍ, ktoré otriasli Nitrianskym krajom
Zdroj: HaZZ , Polícia SR - Nitriansky kraj

Rok 2021 je za nami a tak nastal čas ohliadnuť sa späť. Pri bilancovaní uplynulých 365 dní sa nevyhneme ani tragickým udalostiam. Vybrali sme desiatku z nich.

Zrážka s autobusom

V piatok 19. novembra sa na ceste medzi obcami Tesárske Mlyňany a Slepčany neďaleko Zlatých Moraviec stala tragická dopravná nehoda. 27-ročný vodič na Alfe Romeo podľa policajtov zrejme neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam a prešiel do protismeru, kde sa zrazil s autobusom. V tom sedel 61-ročný vodič.

„Následne nato ho vymrštilo do jeho jazdného pruhu kde vrazil do zvodidiel, ktoré poškodil. Auto od zvodidiel odhodilo do ďalšieho vozidla Toyoty, ktoré skončilo mimo vozovky. Vodič pravdepodobne z dôvodu nepripútania bezpečnostným pásom vyletel z auta na cestu a utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ informovala krátko po nehode polícia.

Tragický požiar

Jedno januárové ráno poznačila v meste pod Zoborom tragédia. Pri požiari rodinného domu v Nitre na Pražskej ulici prišiel o život jeden človek. Ďalšia osoba sa nadýchala splodín horenia. Hasiči boli vyslaní k požiaru ráno o štvrtej hodine.

Smrť športovca

Uprostred novembra približne o 23.00 hod. sa stala dopravná nehoda v Nových Zámkoch na účelovej komunikácii smerom na Bánov. Fabia zišla z cesty a narazila do stĺpu elektrického vedenia, auto sa prevrátilo a spadol naň poškodený stĺp. Pri nehode zahynul 18-ročný Oliver – majster Slovenska v jazde na motokárach.

Zomrela, keď chcela zachrániť psa

V stredu 3. marca boli novozámockí policajti privolaní k dopravnej nehode. Pri zrážke prišla o život 44-ročná chodkyňa. „K tragédii došlo na ul. Gúgskej v Nových Zámkoch pravdepodobne tak, že žena sa rozbehla sa svojím psom, ktorý sa jej odopol z vôdzky a v snahe zachrániť ho, vošla rovno pred idúce vozidlo Peugeot," informovala vtedy polícia.

Telo po zrážke odhodilo

V Šali na kruhovej križovatke pri nákupnom centre zrazilo auto 62-ročného chodca. Telo po zrážke spadlo rovno pod kolesá iného vozidla. Muž na následky zranení zomrel na mieste nehody.

Jedna nehoda – štyria mŕtvi

Pri dopravnej nehode došlo k zrážke troch osobných áut a kamióna na ceste medzi obcami Neded a Dedina Mládeže. Tragická zrážka pripravila o život štyroch ľudí. Ďalší šiesti skončili s rôznymi zraneniami.

Zrážka s vlakom

Začiatkom mája sa odohrala tragédia aj na železnici medzi Šaľou a Trnovcom nad Váhom. „34-ročný chodec prechádzajúci cez koľaje tlačiac bicykel mal pravdepodobne na ušiach slúchadlá a nepočul prichádzajúci vlak. Vošiel tak priamo podeň," opisovala udalosti v čase nehody polícia.

Oheň zabíjal

V marci zasahovali hasiči pri večernom požiari rodinného domu v obci Komjatice. „Po príchode začali príslušníci s hasením a prieskumom domu, počas ktorého bola nájdená jedna uhoretá osoba bez známok života,“ informovali hasiči.

Po nehode utiekol

Životom doplatil na stret s autom 43-ročný cyklista v obci Zlatno v okrese Zlaté Moravce. Auto cyklistu zachytilo pri ceste, no jeho vodič na kolíziu nezareagoval a ušiel. Polícia ho vypátrala asi po hodine. V dychu mu namerali 1,44 promile.

Vyletel z auta

V novembri smrť „kosila“ aj v Koniarovciach v okrese Topoľčany. 21-ročný vodič jazdiaci s 1,31 promile alkoholu narazil do oplotenia rodinného domu. Pri náraze vyletel z auta spolujazdec, ktorý na následky zranení zomrel na mieste nehody.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín