Veronika Zeiselová Hádzaná

Počas víkendu odohrali šalianske hádzanárky finálový zápas. Žiaľ, domov odchádzali s dlhým nosom, keďže Michalovce obhájili triumf v Slovenskom pohári žien.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský pohár nám ušiel pomedzi prsty: Vo finále úspešnejšie hádzanárky Michaloviec

Hádzanárky Iuventy Michalovce obhájili triumf v Slovenskom pohári žien a cennú trofej získali šiestykrát vo svojej histórii. Úradujúci majster v sobotňajšom finále záverečného turnaja SP zdolal hráčky Slovana Duslo Šaľa 32:27.

Zverenky trénera Františka Urbana si v prvom polčase vypracovali tesný jednogólový náskok (17:16), keď ich súper dokázal skresať trojgólové manko. Aj druhé dejstvo bolo do 43. minúty vyrovnané a Šaľa po Klučkovej sedmičke korigovala na rozdiel gólu – 22:23. Potom však prišla päťgólová šnúra Iuventy a Rebičová upravila v 49. minúte na 28:22. v 49. minúte (28:22) a zápas doviedli do víťazného konca. Najlepšou strelkyňou Iuventy bola s deviatimi gólmi Tetyana Trehubová. Iuventa si vďaka víťazstvu vo finále zabezpečila okrem finančnej prémie 1200 eur aj právo účasti v budúcosezónnej edícii európskeho Pohára víťazov pohárov. Ak získa aj slovenský titul, túto možnosť dostane zdolaný finalista. Hráčky Michaloviec predtým získali Slovenský pohár v sezónach 2002/2003 (ako Chemkostav), 2007/2008, 2010/2011, 2012/2013 a 2013/2014.

Slovenský pohár v hádzanej žien v Michalovciach finále:

Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 32:27 (17:16)
Najviac gólov: Trehubová 9/1, Holešová a Horňáková po 7 – Klučková 6/4, B. Bíziková, R. Bíziková a Trochtová po 4. Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčenia: 5:3, 7m hody: 1/1 – 4/4.