Ilustračný obrázok k článku Slovenské hádzanárky sa stretli na sústredení: V nominácii sú aj hráčky Šale
Zdroj: TASR/František Iván

Slovenské hádzanárky sa stretli na sústredení: V nominácii sú aj hráčky Šale

Slovenské hádzanárky sa takmer po dvoch mesiacoch opäť stretli na spoločnom sústredení. Absolvujú ho v špeciálnej bratislavskej bubline za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení.

Hádzaná
Hádzaná

Slovenské hádzanárky sa stretli na sústredení: V nominácii sú aj hráčky Šale

Slovenské hádzanárky sa takmer po dvoch mesiacoch opäť stretli na spoločnom sústredení. Absolvujú ho v špeciálnej bratislavskej bubline za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské hádzanárky sa stretli na sústredení: V nominácii sú aj hráčky Šale
Zdroj: TASR/František Iván

Podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu hádzanej (SZH) sa objavila možnosť účasti na turnaji v Španielsku na záver reprezentačného sústredenia, ale situáciu ešte komplikujú rôzne okolnosti. Definitíva o prípadnom odlete do Santanderu preto padne neskôr.

Pôvodne sa mali zverenky trénera Pavla Streichera v tomto termíne pripravovať na decembrový turnaj prvej fázy kvalifikácie MS 2021, no pre aktuálnu pandemickú situáciu odložili podujatie v Luxembursku na marec budúceho roka. „Pre nás je každý tréning dôležitý, preto sme využili túto možnosť na prípravu napriek tomu, že kvalifikácia sa presunula. Jej odloženie považujem vzhľadom k súčasnej situácii za veľmi rozumné riešenie, účasť tam by bola pre každého riziková. My využijeme tento čas, aby sme zdokonalili niektoré herné prvky, s ktorými sme začali už koncom septembra,“ vysvetlil Streicher.

Celé poschodie

Kouč má k dispozícii celkovo 18 hráčok, Veronika Habánková z maďarskej Kisvárdy sa pre klubovú karanténu pripojí k tímu až v priebehu týždňa. Spolu s A-tímom budú mať sústredenie aj slovenské juniorky, v pláne je vzájomný modelovaný duel. „Za prísnych bezpečnostných podmienok sme úplne izolovaní od okolitého sveta. Oba tímy majú v hoteli rezervované celé jedno poschodie, v osobitnej miestnosti sa podáva strava. Zraz začneme kompletným antigénovým testovaním všetkých hráčok, presuny na tréningy do haly Domu športu sú zabezpečené autobusmi, ale sprchovať sa hráčky budú až po návrate do hotela,“ popísal Streícher nastavené pravidlá.

V porovnaní s minulým zrazom, ktorý bol na prelome septembra a októbra, sa do reprezentačného družstva vrátili Habánková, Vladimíra Bajčiová a Annamária Patrnčiaková. „Potešiteľné je, že doteraz sa nikto z nominovaných neospravedlnil a ani nehlásil absenciu zo zdravotných dôvodov. Je to signál, že sa zídeme v kompletnom zložení s výnimkou zranených Boglárky Bízikovej, Marianny Rebičovej a Emmy Hudákovej, ktorá je v karanténe,“ vymenoval Streicher ešte pred začiatkom zrazu nútené absencie.

Dlhá pauza

Pre Slovenky je to posledná reprezentačná akcia v tomto kalendárnom roku. „Kompetentní ešte musia premyslieť, akým spôsobom sa bude v tomto roku dohrávať spoločná liga. Ja si myslím, že užitočnejšie by bolo, keby hráčky absolvovali akoby druhé prípravné obdobie, aby sa aj kondične dostali do optimálneho stavu a aby sme na marcovú kvalifikácii boli už dobre herne pripravení. Týždeň pred turnajom v Luxembursku by sme ešte chceli absolvovať krátky prípravný blok,“ povedal Streicher.

„Na zraz sa veľmi teším, pretože nás momentálne v Maďarsku dosť obmedzila koronakríza,“ uviedla ľavá spojka Mosonmagyaróváru Simona Szarková. „Prakticky dva mesiace sme nehrali ligu, zápasy boli odložené. Hrať sa bude opäť až v januári, takže je to dlhá pauza. Verím, že do marcovej kvalifikácie sa už situácia dá do poriadku a budeme môcť opäť hrať súťažné zápasy.“ Slovenky by mali od 19. do 21. marca v 1. kvalifikačnej skupine MS 2021 bojovať o postup s Ukrajinou, Izraelom a domácim Luxemburskom. Zo skupiny sa do druhej barážovej fázy prebojujú prvé dva tímy.

Nominácia reprezentácie žien SR na sústredenie v Bratislave (23. – 29. novembra):

brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoyeová (HC DAC Dunajská Streda), Viktória Voržáčková (HC Tatran Stupava)

pivotky: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)

spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lanczová (obe Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Monika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie