Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Šláger pre Považskú: Hrdinov mala na oboch koncoch ihriska, VIDEO a FOTO

V repríze semifinále z minulej extraligovej sezóny opäť uspela Považská Bystrica. Šaľa síce hrýzla, ale domáci jej odpor zlomili. Čo na to aktéri?

Šláger pre Považskú: Hrdinov mala na oboch koncoch ihriska, VIDEO a FOTO

V repríze semifinále z minulej extraligovej sezóny opäť uspela Považská Bystrica. Šaľa síce hrýzla, ale domáci jej odpor zlomili. Čo na to aktéri?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V úvodnom kole nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy porazili hádzanári MŠK Považská Bystrica HKM Šaľa 30:21. Podľa domáceho trénera Václava Straku im v prvom polčase fungovala obrana na čele s brankárom Kovačinom a až na úvod zápasu fungoval aj útok. „Do prestávky sme si vypracovali sedemgólový náskok, ale úvod druhého polčasu bol z našej strany ležérny. Chceli sme aj rozložiť sily, ale nakoniec sme sa vrátili k našej hre a postrážili si víťazstvo,“ povedal.

Jeho zverencom sa už druhýkrát za sebou stalo, že v závere prvého polčasu ušli súperovi, no po polčasovej prestávke sa na 10–12 minút gólovo zasekli. „Stalo sa to síce druhýkrát, ale dôvody boli iné. Minule proti Hlohovcu išlo o zákroky súperovho brankára spojené s našimi taktickými chybami. Teraz sme síce tiež urobili chyby, ale chalani sa snažili a navyše treba uznať kvalitu súpera. Náskok síce stiahol na dva góly, ale po oddychovom čase sme sa vrátili k poctivej hre, sformovali obranu a už to bolo v poriadku,“ ozrejmil Straka.

Bolo to o hlave

Tréner Šale Ján Kolesár povedal, že prehrali zaslúžene. „Naša hra nebola ideálna a mali sme slabú efektivitu streľby. V hre sme boli desať minút v prvom polčase. Potom sme predviedli veľa chýb, čo domáci využili. Hrali lepšie a agresívnejšie. V druhom polčase sme sa síce na chvíľu dostali do hry, ale potom prišiel na našej strane opäť útlm,“ konštatoval.

Hostia dokázali po zmene strán za desať minúť z polčasových 16:9 upraviť na 18:16, ale následne si Považskobystričania zobrali oddychový čas, ktorý pomohol, keďže dali po ňom tri góly v sérii a prakticky definitívne zlomili odpor Šale. „V tej fáze sme chybovali, dostali sa do zlej pomalej hry a nemali sme priamy ťah na bránu. Preto naša streľba nebola úspešná, keď nám to Kovačin pochytal. Domáci si tak opäť vytvorili náskok a zápas sa vlastne už len dohrával,“ vyjadril sa Kolesár s tým, že takého zlomové situácie sú o hlave.

Opora vzadu

Podľa brankára MŠK Ladislava Kovačina to bol náročný duel hraný vo vysokom tempe. „Hoci sme po polčase vysoko vyhrávali, následne sme trochu poľavili, čo húževnatý súper využil. Ale nepoložili sme sa a dotiahli to do víťazného konca. Chalani v obrane mi veľmi pomohli, keď súpera nepúšťali do náskokov. Súper preto na mňa strieľal z pozícií, z ktorých by som to mal chytať. Pomohli sme si teda navzájom,“ odmietal rolu hrdinu zápasu. Považská Bystrica však porazila Šaľu aj tretíkrát v sezóne s jeho výrazným pričinením.

„Šaľa sa snaží hrať hádzanú a má kvalitný káder. My sme síce trochu skúsenejší, ale aj tak je to o tom, kto má lepší deň. Hrá sa nám však proti nim dobre, verím, že to bude pokračovať. Toto víťazstvo nám môže dať potrebnú silu do nadstavby. Potešiteľné je aj to, že naša hra mala šťavu a tempo, nech to ide tak ďalej,“ vyslovil sa Kovačin.

Opora vpredu

Ďalšou výraznou postavou stretnutia, ale na opačnom konci ihriska, bol s 13 gólmi najlepší strelec duelu Ljubomyr Ivanicja. „Čakali sme ťažký zápas, čo sa potvrdilo. Teší ma však, že sme to takto zvládli a vyhrali o deväť gólov, je to totiž super výsledok. A to aj z toho pohľadu, že nám začala nadstavbová časť, kde nás čakajú nároční súperi a ťažké stretnutia,“ zhodnotil ľavoruký krídelník.

Podobne ako Kovačin sa netlačil do roly hrdinu zápasu, hoci jeho výraznou postavou bol. „Je to kolektívny šport. Keď sa darí mne, je to hlavne zásluha mojich spoluhráčov, ktorí na mňa hrajú. Rovnaké je to, keď obrana pomôže brankárom. Teší ma síce, že som dal 13 gólov, ale na budúci zápas ich dá niekto iný. My nie sme tím, ktorý má jedného strelca, my si vieme góly rozložiť,“ zakončil Ivanicja.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 30:21 (16:9)

MŠK: Kovačin, Dobroň, Buday – Sloboda 1, Bystrický, Ivanicja 13/4, Burnazovič 1, Petričenko 5, Jurák 1, Tumidalský 1, Briatka 1, Štefina 1, Urík, Vallo 4, Valášek, Gardian 2
HKM: Králik, Bako, Konečný – Pľasun 2, Lužica, Michniewicz 1, Kurka 2, Prokop 6, Bogár 1, Prikryl, Veréb 3, Polák 5/3, Percze, Dudáš 1, Petro, Šátek
Rozhodovali: Daňo – Sabol, vylúčení: 2 – 3, 7 m hody: 5/4 – 3/3, 325 divákov

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

FOTO: MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa 30:21
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín