Rastislav Búgel Futbal

Skupina o udržanie: V zápase FK Duslo Šaľa s Banskou Bystricou padli štyri góly

V 9. kole skupiny o udržanie v Doxxbet lige hostil tím FK Slovan Duslo Šaľa na svojom ihrisku súpera z Banskej Bystrice. Diváci napokon videli štyri presné zásahy.

Ilustračný obrázok k článku Skupina o udržanie: V zápase FK Duslo Šaľa s Banskou Bystricou padli štyri góly

Tie si oba celky rozdelili spravodlivo. Jednalo sa o predposledné kolo skupiny Západ o udržanie v Doxxbet lige. Predposledná Šaľa tak hostila prvý celok tabuľky.

V prvom polčase toho diváci veľa nevideli. Gól nepadol a tak sa oba celky odobrali na polčasovú prestávku za bezgólového stavu (0:0).

Prvý presný zásah zápasu prišiel v 54. minúte z kopačiek Gabriela Snitka. Hostia sa ujali vedenia (0:1). Šaľa však nič nenechala na náhodu. Už o 15 minút bolo vyrovnané zásluhou Šimona Valachoviča (1:1). Päť minút do konca riadneho hracieho času sa však Banská Bystrica opäť dostala do vedenia. O presný zásah sa postaral Denis Urgela (1:2). Domáci futbalisti zabojovali, výsledkom čoho bol vyrovnávajúci gól v 90. minúte z kopačiek Šimona Hercega (2:2).

FK Slovan Duslo Šaľa – FK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

Góly: 69. Valachovič, 90. Herceg – 54. Snitka, 85. Urgela

Rozhodoval: Špaček

ŽK: Ungar (Banská Bystrica)

Zápas sledovalo: 100 divákov