Krimi

Skupina, ktorá mala zastreliť Alojza Bórika: Dvojica obvinených skončila vo väzbe

Mužov zadržala Národná kriminálna agentúra v okrese Galanta. Sudca rozhodol o ich vzatí do väzby.

Ilustračný obrázok k článku Skupina, ktorá mala zastreliť Alojza Bórika: Dvojica obvinených skončila vo väzbe
Zdroj: TASR

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, rozhodol vo štvrtok (12. 12.) v neskorých večerných hodinách o vzatí do väzby dvoch osôb, M. J. a Z. Š., obvinených zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z inej trestnej činnosti. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Oboch mužov zo zločineckej skupiny „Sereďania“ zadržala Národná kriminálna agentúra v okrese Galanta.

„Dôvodom väzby u obvinených je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Sudca väzbu u obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil a písomný sľub Z. Š. neprijal,“ konštatovala Kudjáková. Rozhodnutie nie je právoplatné. Obvinení proti nemu podali sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Ako o tom informovala polícia na sociálnej sieti 10. decembra, vyšetrovateľ obvinil celkovo šesť osôb, a to okrem založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny aj z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a z obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví.

Dvaja z obvinených sú v súčasnosti vo väzbe, na Mareka Danihela je vydaný európsky zatykač, je dlhšie hľadaný, a Marko Majstorovič je na úteku.

Akcia podľa polície súvisela s prípadmi z roku 2008 a 2009, ktoré mali spáchať členovia zločineckej skupiny.

„V Šali mali zastreliť Alojza Bórika približne desiatimi výstrelmi z nelegálne držaného samopalu,“ uviedli policajti. V Bánovciach nad Bebravou mali zasa Petrovi J. spôsobiť ťažké zranenia reznými ranami a priestrelom kolena nelegálne držanou zbraňou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie