Michaela Gálová Futbal

Skončila sa úspešná séria

Slovan Duslo Šaľa – MFK Dynamo Dolný Kubín 0 : 2 (0:1) Naši futbalisti ťahali výbornú sériu šiestich majstrovských stretnutí, v ktorých dokázali bodovať, v ktorých obdržali iba jeden gól a v prípade víťazstva nad susedom v tabuľke ho mohli v tabuľ

Duslo nastúpilo citeľne oslabené o zraneného tvorcu hry Laláka a Čirika, čo bolo citeľne vidieť najmä na hre záložnej formácie, Chemici mohli ísť v úvodnej dvadsať minútovke do vedenia, keď v druhej minúte, po centri Vyskoča však prudká hlavička Peťovského o centimetre minula ľavú žrď Trabalíkovej brány. V 18. minúte gólovú strelu Tomiša do odkrytej svätyne hostí vykopol Sadžakov a obrana zblokovala aj dorážku Lancza. O minútu neskôr uderili hostia, keď po chybnej rozohrávke strelil prudkou strelou P. Čarnota vedúci gól. Duslo sa snažilo o vyrovnanie, dostalo hostí pod tlak, malo aj strelecké príležitosti Obertom, Mujkošom a najmä Zajacom, ale prílišná nervozita, ale aj pozorný Trabalík boli proti. V 75. minúte zahrával Bakoš rohový kop a po nešťastnom teči Vyskoča hlavou sa hostia radovali po druhý krát. Záverečný nápor Dusla gólový efekt nepriniesol a stratili sme tri dôležité body.

Góly: 21. min. P. Čarnota, 76. min. vl. Vyskoč . Žlté karty: R. Kráľ. Rozhodoval Eperješi – 250 divákov. ŠAĽA: Kolmokov – Benko, Krajník, Mujkoš, T. Obert – Lancz, M. Vyskoč, Zajac (80. min. Uzola), Tomiš (62. min.Kuba) – Kasaj; Peťovský (70. min. Cs. Takács). – tréner P. Ančic. „ Po výbornej sérii, v ktorej sme bodovali, bez zranených Laláka a Čirika sme s Kubínom zahrali slabšie, čo súper dokázal využiť. Chýbala nám kvalita v stredovej formácii, nevyužili sme dobré strelecké príležitosti v úvode, čo súper potrestal. Po prestávke boli tiež príležitosti na vyrovnanie, ale vlastný gól už priniesol rozhodnutie“. Tabuľka po 17. kole: 1. Púchov 20:11 – 31 bodov; 2. ViOn Zl. Moravce 25:14 – 28 bodov; 3. Trenčín 21:12 – 23 bodov;… 10. Ružomberok „B“ 123:24 – 14 bodov; 11. ŠAĽA 7:24 – 14 bodov; 12. Podbrezová 0:0 – 0 bodov. Poznámka: Podbrezová po 5. kole odstúpila zo súťaže a je prvým vypadávajúcim mužstvom z prvej ligy. Šaľa 22.11.2009 Jozef Sklenár