Zlatica Gregorová Samospráva

Školské učebne v Šali už modernizujú: Pomohli aj európske fondy, FOTO

Radnica dávnejšie plánovala zriadenie miestností, ktoré by žiakom poskytovali aj vedomosti z praxe. Poznatky si budú môcť hneď overiť.

Ilustračný obrázok k článku Školské učebne v Šali už modernizujú: Pomohli aj európske fondy, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Päť špeciálnych miestností vzniká v ZŠ s MŠ J. Hollého, ZŠ Ľ. Štúra, ŽS s MŠ J. Murgaša, ZŠ s MŠ P. Pázmánya a ZŠ J. C. Hronského. Celkovo pôjde o projekty v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Idú s dobou

Na ZŠ Hollého kráčajú s dobou, najmä čo sa týka vybavenia učebne informačných a komunikačných technológií. Žiaci sa môžu tešiť napríklad na nové a moderné notebooky vrátane softvérového príslušenstva. Okrem IKT učebne sa dočkajú aj modernizácie dvoch jazykových učební. Vďaka projektu financovanému zo zdrojov EÚ sa podarilo nakúpiť do jazykových učební nový nábytok a výpočtovú techniku a zariadenia, napríklad aj slúchadlá. Vo všetkých troch miestnostiach sú nainštalované aj nové interaktívne tabule,“ uviedla hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová.

Žiaci na ZŠ Ľ. Štúra zas budú mať podstatne lepšie podmienky na získavanie nových vedomostí a skúseností z oblasti biochémie a polytechniky. V učebni polytechniky sa dokonca zbavia starých okien.

Získali príspevok

Nadšenci fyziky v základných školách – na ŽS s MŠ J. Murgaša a ZŠ s MŠ P. Pázmánya sa budú môcť tešiť z didaktických pomôcok aj vynovených priestorov učební. Na ZŠ J. C. Hronského bude okrem učebne fyziky k dispozícii žiakom aj jazyková učebňa. Ako dodala Erika Kollerová, „mesto na modernizáciu všetkých učební získalo nenávratný finančný príspevok vo výške približne 340-tisíc eur. Všetky práce by mali byť ukončené do začiatku ďalšieho školského roka, do septembra 2019.“

Šalianske učebne modernizujú: Pomohli európske fondy, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie