Zlatica Gregorová Samospráva

Školákom v Šali pripravili prekvapenie: V meste sa 2. septembra zveziete zadarmo

Leto čochvíľa zostane iba v spomienkach detí a mládeže. Je teda načase pripraviť sa na dôležitý deň.

Ilustračný obrázok k článku Školákom v Šali pripravili prekvapenie: V meste sa 2. septembra zveziete zadarmo
4
Galéria

V lete žiaci chodievajú najmä peši, či na bicykli, alebo sa zvezú s rodičmi autom. Po prázdninách sa však opäť dostávajú do svojho režimu a tak sa už rozhliadajú po najvhodnejšej preprave.

Škola volá

Úvodný deň v škole bude plný stretnutí so spolužiakmi aj učiteľmi. Všetci si budú mať čo povedať a budú chcieť stráviť čas čo najpríjemnejšie. Začiatku školského roka sa iste potešia.

„Mesto sa rozhodlo spríjemniť tento prvý školský deň, jazdou v MHD zadarmo. Počas prvého školského dňa, 2. septembra 2019 bude mestská hromadná doprava v Šali zdarma,“ uviedla pre náš portál Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Aj dospelí

Mesto v tento deň nepoteší len školákov, ale aj ich rodičov a všetkých cestujúcich. Odviezť zdarma sa budete môcť elektrobusom. V radnici sa aj takýmto spôsobom snažia podporiť ekologickejšiu prepravu.

Ekologicky

Na EKO mód nabehla Šaľa už dávnejšie, napríklad aj projektami na znižovanie energetickej náročnosti budov alebo aj zakúpením elektromobilov. To sa odzrkadlí na znížení emisií v doprave. Pohodlná cesta zdarma a bez výfukových plynov tak bude zároveň aj osvetou pre našu mládež.

Vo fotogalérii uvidíte nových riaditeľov šalianskych škôl.

Foto: ilustračné

Šalianske školy s novým vedením: Riaditelia dostali dekréty, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie