Zlatica Gregorová Správy

Septembrová búrka vyčíňala aj v Šali: Vyplavila polopodzemné kontajnery, FOTO

Posledné dni boli v znamení divokého počasia. Počas ochladenia nás nedávno zaskočili hromy aj blesky.

Ilustračný obrázok k článku Septembrová búrka vyčíňala aj v Šali: Vyplavila polopodzemné kontajnery, FOTO
19
Galéria

Takáto situácia sa stala prednedávnom, keď sa Šaľou prehnala riadna búrka. Sprevádzalo ju množstvo bleskov a vody. Tá šarapatila v stojisku polopodzemných kontajnerov na Rímskej ulici vo Veči.

Spodná voda

Len vlani osadené nové nádoby na smeti sú vyplavené z výkopov, kde boli umiestnené. Spodná voda, v noci z 8. na 9. septembra 2019, vytryskla práve na tom mieste.

Nepoužiteľné

Stojisko na Rímskej ulici vo Veči je v súčasnosti nepoužiteľné, keďže smetiaky ležia krížom-krážom cez seba a bude potrebné opätovne ich osadiť na svoje pôvodné miesta. Miesto je ohradené páskou a je tam zákaz vstupu.

V šalianskej radnici momentálne prebiehajú rokovania ohľadom postupu prác, na odstránení následkov búrky, tak, aby kontajnery mohli občania čo najskôr používať.

Radnica vyšla obyvateľom tejto časti mesta v ústrety a dala pristaviť klasické smetné veľkokapacitné nádoby. Do nich môžu občania dočasne vysýpať odpad.

Zisťujú detaily

„Z dôvodu vyplavenia kontajnerov na Rímskej ulici v Šali, mesto operatívne pristavilo na zber zmesového komunálneho odpadu 3 ks 1100 l kontajnerov. Žiadame obyvateľov, aby na zber triedených zložiek použili kontajnery na najbližších stojiskách. V súčasnosti zisťujeme podrobnosti udalosti a zabezpečujeme odstránenie následkov prudkých dažďov,“ uviedla hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová na sala.sk.

Vo fotogalérii uvidíte súčasný stav na Rímskej ulici vo Veči.

Búrka vyčíňala aj v Šali: Vyplavila polopodzemné kontajnery, FOTO
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie