Seniorom dali špeciálne postele: Tešia sa klienti i personál, FOTO

Domov dôchodcov je rozpočtovou organizáciou v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Šaľa. Poskytuje sociálne služby našim občanom aj tým z okolia.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Seniorom dali špeciálne postele: Tešia sa klienti i personál, FOTO
Zdroj: Mesto Šaľa

Do sociálneho zariadenia vlani pribudlo nové technické vybavenie a postupne sa zariaďuje podľa potrieb klientov a personálu. Kapacita domova je 80 klientov a v súčasnosti je na 100% pokrytá. Okrem toho v zariadení evidujú množstvo ďalších žiadostí.

Ministerská dotácia

V Domove dôchodcov sú vybudované jednolôžkové izby, ktorých je 6 a okrem nich je tam i 37 dvojlôžkových izieb. Súčasťou domova dôchodcov sú štyri kuchynky. Okrem toho sa v exteriéri nachádza veľká terasa, kde si seniori môžu kedykoľvek posedieť a relaxovať.

Nedávno im opäť pribudlo ďalšie technické vybavenie. Ďalších 15 klientov dostane nové postele. Tie sú polohovateľné a Mesto Šaľa na ich kúpu získalo 9000 – eurovú dotáciu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Ako skonštatovala hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová, „elektricky polohovateľné postele s príslušenstvom uľahčia život klientom, ale i personálu. Pomôžu im pri vstávaní či poľahnutí klientov, ale aj pri polohovaní imobilných klientov. Postele sa dajú nastaviť aj výškovo. Neodmysliteľnou súčasťou moderných postelí je aj antidekubitný matrac, rošt, inkontinenčná podložka, vzpriamovacia hrazda s hrazdičkou a diaľkový ovládač so zámkom tlačidiel.“

Zvyšujú komfort

Špeciálne postele ocenia nielen ležiaci klienti ale aj obsluhujúci personál. Dodávka postelí tak poslúži zase ďalším klientom zariadenia. „Mesto aj takouto formou prispieva k zvyšovaniu životného štandardu našich seniorov. Ria­diteľka zariadenia Janka Hušvétyová sa teší, že mesto sa zapojilo do projektu a žiadosť mesta o dotáciu bola úspešná," dodala Erika Kollerová.

Zdroj: Dnes24.sk