Peter Sýkora Iné športy

Sedmička hádzanárkam Dusla šťastie nepriniesla

Hráčske kolektívy Dusla (ženy vo WHIL- ke) a prvoligoví muži už dohrali jesennú časť svojich majstrovských hádzanárskych súťaží.

Hráčky šalianskeho Dusla prerušili sériu víťazných duelov v medzinárodnej súťaži a siedmy zápas za sebou už nedotiahli do víťazného konca. Narazili na značne posilnený Zlín, v ktorého drese sa obzvlášť darilo reprezentačnému triu: Salčáková, Poznarová a Rúčková, ktoré nám strelilo 22 gólov. Z našej strany síce výborne kontrovala mladá Szarková s Vidiečanovou, ale na bodový zisk to nestačilo. Doplatili sme na časté vylúčenia, nakoľko naše oslabenie domáce hráčky trestali gólmi, čo nakoniec rozhodlo o strate dvoch bodov. Medzinárodná hádzanárska WHIL – ročník 2010/2011 HK Zlín – Duslo ŠAĽA 35:31 (16:13) rozhodcovia: A. + D. Kondělkovci (Česko) – 250 divákov; pok. hody: 3/3 – 3/3; vylúčené: 3:7. Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 7, Trochtová 2, Pileková 6, S. Szarková 8/3, Czanik 1, Bérešová 5, Weibelová 1, Veselková, Piskayová 1, Zemáneková – tréner M. Lukačín. Z ďalších výsledkov 12. kola: Trenčín – Veselí n/M 24:28; Partizánske – Poruba 28:22; ŠKP Blava – Bánovce n/B 29:26; Písek – Most 31:29; Olomouc – J. Hradec 43:18;

6. Jindř. Hradec 261:371 – 2 body

** Najlepšie strelkyne: 1. A. Tóthová – 125 gólov (Bánovce n/B); 2. Černá – 102 (Praha); 3. Marínková – 85 (Most); …7. Vidiečanová – 77 gólov;….. Szarková 65;… Bérešová 50 (všetky Šaľa);…

Ďalšie 13. kolo WHIL – ky, v ktorom sa stretneme na domácej palubovke s Trenčínom, bude aj z dôvodov asociačných termínov (reprezentácia Slovenska) odohrané až 8. januára 2011.

Príjemné prekvapenie prvoligovej súťaže mužov – šalianski hádzanári nezaváhali ani v poslednom jesennom kole a priviezli z Dubnice dva body. Strelecky sa opäť najviac darilo Verešovi a krídlu Rusnákovi. Po zlepšenom výkone v druhom polčase a pozornej obrane sme si poistili po záslehe druhé miesto v tabuľke, čo dáva pred jarnou odvetou určitú „nádej“. **

1. hádzanárska liga mužov – ročník 2010/2011**
  2. kolo: Levoča – Malacky 24:26; Pezinok – Trebišov 39:30; Michalovce – Stupava 40:26; Bojnice – Modra 27:25; Prešov „B“ – Martin 35:28; Dubnica – ŠAĽA 22:29 (14:15) Vereš 7, Rusnák 5, Mi. Fázik 4, Ma. Fázik 4, Mojzes 3,….

**Tabuľka:

1. Prešov „B“ 375:316 – 20 bodov
  2. ŠAĽA 375:274 – 19 bodov
  3. Malacky 332:314 – 16 bodov
  4. Stupava 262:327 – 4 body
  5. Dubnica 267:330 – 1 bod

** Jarná odvetná časť prvej hádzanárskej ligy mužov pokračuje 19. februára 2011.

Podľa tabuľkového postavenia bol jasným favoritom duelu náš regionálny zástupca domáci Junior, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Močenok sa ťažšie rozbiehal a napriek tomu, že „prišli“ aj šalianske posily do kabín išiel s dvojgólovým mankom. Od 35. minúty aj zásluhou ostrostrelkýň (Weibelová, Hanakovičová a Moravanská), ktoré dali dve tretiny močenských gólov jasne zvíťazil.

**1. hádzanárska liga žien – ročník 2010/2011 ** 10. kolo: Senec – Topoľčany 36:32; Košice – Inter Blava 32:28; Bytča – Modra 33:27; Nesvady – Zlatná n/0 24:19; Nitra – Senica 33:26; MOČENOK – Čadca 36:26 (12:14) Weibelová 8, Moravanská 8/1, Hanakovičová 8/2, Szarková 5, Macháliková 4,….

6. Čadca 204:246 – 4 body**

V budúcom kole – nedeľa 28. 11. 2010 hrá Močenok o 9.30 hodine krajské derby v Topoľčanoch.