Zlatica Gregorová Hádzaná

Šaľu čaká športový sviatok: Uvidíme hádzanú najvyššej kategórie

Slovenské hádzanárky bojujú o postup na prestížne podujatie. Jeden zo zápasov uvidíme aj v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Šaľu čaká športový sviatok: Uvidíme hádzanú najvyššej kategórie
Zdroj: TASR

Slovenské reprezentantky sa predstavia publiku vo Švajčiarsku, o niekoľko dní pricestujú aj do Šale. Oba tímy tak ukážu svoju formu na domácej palubovke.

„Zápas 3. kola 4. kvalifikačnej skupiny sa uskutoční v stredu 25. marca od 19.30 h v športovej hale Kreuzbleiche v St. Gallene. Odveta Slovensko – Švajčiarsko sa bude hrať v nedeľu 29. marca od 17.00 h v Mestskej športovej hale v Šali," informuje Slovenský zväz hádzanej (SZH).

Úvod kvalifikácie o postup na ME v Dánsku a Nórsku Slovenkám nevyšiel. Na svojom konte majú nulu, keď prehrali s tímami Ruska a Srbska. Rovnaký osud postihol aj súperky z krajiny helvétskeho kríža.

Slovenky sú aktuálne na 3. mieste v tabuľke. Rozdielom oproti štvrtým Švajčiarkam je skóre, ktoré majú naše reprezentantky o jediný gól lepšie.

V úvodnom vystúpení si naše hádzanárky pripísali vysokú prehru: Rusko – Slovensko 34:15.

Prvý domáci duel Sloveniek sa odohral v Hlohovci, kedy s favorizovanými Srbkami siahali po bode, no napokon prehrali najtesnejším možným rozdielom (26:27).

„Reprezentantky SR budú chcieť potešiť šalianske publikum, ktoré naposledy odchádzalo z vystúpenia ženského národného tímu sklamané v júni 2019 po vysokej prehre so Švédskom 24:45 v II. fáze kvalifikácie MS 2019,“ priblížilo SZH.

Zápas medzi Slovenskom a Švajčiarskom sa bude konať 29. marca 2020 o 17.00 hod. v Mestskej športovej hale v Šali.

Cena vstupeniek v predpredaji je vo výške 5 eur.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie