Zlatica Gregorová Rôzne

Šalianskym podnikateľom ostávajú oči pre plač: Rušenie rezervácií a prepad tržieb

Mimoriadny stav v našej krajine trvá. Ochromuje rôzne oblasti života. Nevyhol sa ani podnikateľom v Šali.

Ilustračný obrázok k článku Šalianskym podnikateľom ostávajú oči pre plač: Rušenie rezervácií a prepad tržieb
Foto: Zlatica Gregorová

Školáci majú neplánované dvojtýždňové voľno a s nimi aj tí, ktorí sa nešťastnou náhodou dostali do kontaktu s koronavírusom. Mesto Šaľa prijalo radikálne opatrenia a život v ňom sa dostáva do pomalšieho módu.

Šalianski podnikatelia

Zaujímalo nás, ako túto nezvyčajnú situáciu prežívajú šalianski hotelieri a majitelia kaviarní či reštaurácií. Opýtali sme sa ich:

Ovplyvnil vírus vašu prevádzku? Pociťujete ekonomické dôsledky?

Bude to zlé!

„Áno, doľahlo to aj na nás. Ľudia v našom hoteli rušia ubytovanie aj od mesta Šaľa sme mali mať návštevníkov, ale postihli aj nás opatrenia, ktoré sú teraz nariadené. Taktiež ľudia rušia objednané podujatia ako sú svadby, kary. Návštevníci, ktorí sa u nás mali ubytovať zo Slovenska aj zahraničia rušia svoje rezervácie. Samozrejme, pocítime to aj ekonomicky. Každý víkend sme mali podujatia a teraz nebude nič,“ povedali nám z recepcie Hotela Centrál Šaľa.

Aj SNACK BAR & RESTAURANT ŠVÉDA pocítil nižšiu návštevnosť: „Chodí k nám teraz menej ľudí. Každý ruší rodinné oslavy."

"Bude to zlé. Teraz dávame ľuďom dovolenky. My medzitým upratujeme a aj čistíme priestory,“ povedala nám majiteľka baru a reštaurácie v Šali.

„Je to cítiť aj u nás. Máme menej ľudí, ako bolo u nás zvykom. Jasné, že to cítime aj na tržbách. Ľudia dbajú na nariadenia aj opatrenia, ktoré sú v meste. Čo vime, aj reštaurácie, ktoré sú otvorené, majú menší pohyb ľudí. Ekonomicky to iste pocítime…" dozvedeli sme sa z kaviarne FRISK CAFÉ ŠAĽA

Ako nám povedali z Reštaurácie DON GALVAN: „Trošku cítime, čo sa u nás deje. Cez týždeň je slabšie, ale čo sa týka obedov, tam sme to nejak nepocítili. Cez víkend sme však mávali akcie, ale teraz ich nebudeme mať. Uvidíme dnes, ako to bude vyzerať. Je to ešte čerstvé. Ekonomicky to iste pocítime.“

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie