Zlatica Gregorová Správy

Šaliansky primátor otvorene: Kríze s koronavírusom nepomôže šírenie hoaxov!

Súčasná situácia v našej krajine i v meste je veľmi ťaživá. Každý občan sa denne musí pasovať s prílevom rôznych správ o boji s koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky primátor otvorene: Kríze s koronavírusom nepomôže šírenie hoaxov!
2
Galéria

Čo najmenej vychádzame z domu a z obchodu utekáme čo najrýchlejšie preč. Táto situácia je pre každého Slováka nová a nepochopiteľná.

Aj samosprávy v okrese Šaľa museli prijať množstvo opatrení, ktoré by zabránili šíreniu nákazy ale i panike. Okrem zaručených správ o stave chorobnosti naše počítače zaplavuje aj množstvo „zaručene overených informácií.“ Tie už hnevajú aj šalianskych úradníkov.

„Teraz nie je vhodná chvíľa na rozdeľovanie, na šírenie negativizmu medzi ľuďmi. Žijeme tu viac ako tisíc rokov a to obdobie sme prežili vďaka súdržnosti,“ tvrdí šaliansky primátor Jozef Belický.

V ľuďoch bola aj disciplína, ohľaduplnosť jedného voči druhému. Primátor verí, že takto sa bude dať súčasná kríza prekonať. Ľudia nosia v sebe tieto vlastnosti a Jozef Belický verí, že ľudia pochopia a uplatnia ich v živote.

Hystéria

„Určite tomu nenapomáha hystéria na internete, šírenie HOAXOV, ktoré denne dostávam. Vyzývam každého, kto ich šíri, aby s tým prestal, pretože ich začneme oznamovať orgánom činným v trestnom konaní. Pretože šírenie poplašných správ je trestným činom,“ doplnil šaliansky primátor.

Foto:ilustračné

Vo fotogalérii si pozrite skupinu zo šalianskej radnice, ktorá rozdávala v meste rúška.

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií z celého Slovenska.

Koronavírus: Predstavitelia mesta Šaľa o súčasnej situácii
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie