Zlatica Gregorová Iné športy

Šaliansky parlament pozýva na Bercajgel: Pohoda na dvoch kolesách sa blíži

Leto praje zábave a rôznym športom. Tie si oddychujúci žiaci teraz užívajú v oveľa väčšej miere ako počas školského roka.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky parlament pozýva na Bercajgel:  Pohoda na dvoch kolesách sa blíži
42
Galéria

Keďže šalianskej verejnosti bola nedávno sprístupnená nová cyklotrasa a okrem toho prebieha aj Tour De France, naši mládežníci sa inšpirovali a usporiadajú zaujímavú akciu.

Bercajgel

„Pre všetkých malých aj veľkých cyklistov sme si pripravili príjemné podujatie Cyklotour Šaľa 2019 – Bercajgel. Všetkých Vás srdečne pozývame dňa 27.júla 2019. Celá akcia pozostáva z troch častí. Prvou časťou je pretek, potom Memorial Ride a posledná časť je veľký okruh okolo priehrady,“ uviedla pre náš portál tajomníčka Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa Tatiana Keseliová.

Zmerajú si sily

Podľa tajomníčky je prvá etapa pretekov vhodná najmä pre mladých, ktorí si radi zmerajú sily s rovesníkmi. Zraz sa bude konať o 8.30 hod. pri šalianskom žltom supermarkete, odtiaľ sa cyklisti o 9.00 hod. vyberú po násype cez Kráľovú nad Váhom. Prejdú okolo priehrady až po betónovú búdku.

Memorial Ride

„Druhou časťou Cyklotour bude “Memorial ride”. Je určený pre širokú verejnosť, všetkých vekových kategórií. Trasa je obdobná ako pri preteku. Opäť sa stretneme na mieste zrazu pri workout-ovom ihrisku. Spoločne prejdeme celú trasu primeraným tempom, zašportujeme si a spravíme niečo pre seba a svoje zdravie,“ uviedla Tatiana Keseliová.

Pre labužníkov

Záver podujatia bude patriť veľkému okruhu a podľa mládežníkov bude šitá na mieru labužníkom a najodvážnejším vytrvalcom. Trasa cyklistov povedie okolo priehrady cez šintavský diaľničný most do Šoporne, odtiaľ do Veče a do Šale.

Ovocie aj ceny

Tak, ako býva zvykom aj na profesionálnom cyklopodujatí, ani v našom meste o nič nebudete ukrátení. V priebehu zdolávania jednotlivých etáp budú prichystané občerstvovacie stanice s ovocím a zeleninou. „Taktiež vyžrebujeme pár účastníkov, ktorí získajú ceny od našich sponzorov. Nezabudnite samozrejme na bezpečnosť a ochranné prvky,“ priblížila tajomníčka Tatiana.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť zábery zo slávnostného otvorenia šalianskej cyklotrasy.

Foto: ilustračné

Cyklotrasa  Šaľa- Duslo je otvorená: Poslúži zamestnancom aj rekreačným
42
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie