Zlatica Gregorová Rôzne

Šaliansky most zase zdobia výtlky: Hromžia vodiči aj radnica

Zimné obdobie máme už dávno za nami. I keď je máj, niektoré šalianske úseky ciest však stále pripomínajú tankodróm.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky most zase zdobia výtlky: Hromžia vodiči aj radnica
5
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Kým obyvatelia Hornej ulice sa už tešia z novej cesty, vodiči prechádzajúci po ťažko skúšanom moste majú hlavy v smútku.

Nekonečné kolóny

Pri prejazde cez mostnú konštrukciu ponad Váh v priebehu dňa treba počítať s viacminútovým zdržaním. Kolóny tiahnuce sa od kruhového objazdu až po svetelnú križovatku už patria k denným koloritom nášho mesta. Hustú premávku výrazne zapĺňa nákladná doprava, ktorá prechádza práve týmto úsekom. Kým Mesto Šaľa dalo na jar väčšinu úsekov do zjazdného stavu, o moste sa to povedať nedá. V súčasnosti treba mať oči na stopkách, aby ste nápravu nezničili v jednom z hlbokých kráterov, ktoré sa v asfalte nachádzajú.

Dočasné riešenia

Ešte počas jesenných mesiacov sa o opravu výmoľov postarali pracovníci Regionálnej správy a údržby ciest Nitra, a. s. – Cestmajsterstvo Šaľa, ktorí ich zaplátali. Ich snahu však, podľa dostupných informácií, zmarí vždy najbližší dážď, keďže ide o stále sa opakujúce dočasné opravy, ktoré nemajú dlhú životnosť.

Vo štvrtok 16. mája 2019 v popolud­ňajších hodinách ste na šalianskom moste mohli zazrieť skupinku ľudí, diskutujúcu nad hlbokými výmoľmi. Ako sme sa dozvedeli od kompetentných, išlo o stretnutie pracovníkov Slovenskej správy ciest a Regionálnej správy a údržby ciest Nitra, a. s. – Cestmajsterstvo Šaľa. Na moste vykonali obhliadku a teraz je všetko v štádiu riešenia. Výmole sú vyznačené červenou farbou, nepozorný vodič si ich však všimne len veľmi ťažko.

Neúnosný stav

Ako nám potvrdil Miroslav Políček z Mestského úradu Šaľa: „Všimli sme si, že na moste bolo viacero ľudí. My však aktuálne nemáme žiadne informácie od Slovenskej správy ciest ohľadom opravy výtlkov.“ Podľa referenta dopravy už radnici aj mestským poslancom dochádza trpezlivosť, pretože stav na moste je dlhodobo neúnosný a chcú to čo najskôr vyriešiť.

Čakajú na obchvat?

Keďže však peňazí nie je nazvyš, o tom, kedy sa budú opäť mostné jamy dávať do poriadku je vraj ťažko predpokladať. Na základe skúseností z posledných rokov ide o stále sa opakujúce cestárske práce, ktoré nemajú konca. V pláne je aj výstavba šalianskeho obchvatu, ktorá však ešte reálne nezačala a tak čakanie na vynovený povrch na moste zrejme ešte chvíľu potrvá.

O stanovisko sme požiadali aj Slovenskú správu ciest, vyjadrenie sme však do vydania článku neobdržali.

Foto: ilustračné

Šaliansky most zase zdobia výtlky: Hromžia vodiči aj radnica, FOTO
5
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie