Zlatica Gregorová Krimi

Šaliansky mestský policajt pomohol aj mimo služby: S kolegami zachránili život

Ich prácou je pomáhať a chrániť. Touto formulkou sa riadia v zamestnaní a tí zodpovední aj v čase voľna.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky mestský policajt pomohol aj mimo služby: S kolegami zachránili život
Foto: Zlatica Gregorová

Dobrým príkladom, ako si všímať nebezpečné situácie a včas zasiahnuť mimo svojho pracoviska, je šaliansky mestský policajt. Vďaka jeho rýchlej reakcii zachránili ľudský život.

Okamžitý zásah

„Jeden zo šalianskych prís­lušníkov mestskej polície, ktorý vo svojom osobnom voľne spozoroval dňa 20. októbra 2019 o 20.15 hod. hustý dym. Dym sa valil z jedného z bytov v bytovom dome na Hlavnej ulici v Šali. Príslušník mestskej polície zavolal svojim kolegom, ktorí práve boli v službe. Tí sa okamžite vybrali na toto miesto,“ priblížila Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Bez odozvy

Búchanie na dvere ani zvonenie hliadky MsP Šaľa nepomohlo. Podľa množstva hustého dymu policajti predpokladali, že môže ísť o požiar a ohrozenie životov spoluobyvateľov domu. Po nulovej odozve tak museli zakročiť razantnejším spôsobom a byt násilne otvorili.

Bezvládny muž

„Po otvorení bytu hliadka previedla kontrolu vnútorných priestorov, kde bola v jednej z miestností nájdená osoba mužského pohlavia, ktorá ležala na posteli a nereagovala na komunikáciu. Osoba bola okamžite vyvedená z priestorov bytu a na vonkajšej chodbe jej šalianski policajti poskytli prvú pomoc," doplnila šalianska hovorkyňa

Na miesto privolali aj zdravotníkov. Šalianski mestskí policajti byt vyvetrali. Príbuzná zachráneného následne byt uzatvorila.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie