Zlatica Gregorová Kultúra

Šaliansku dychovku uvidíte o pár dní: Premiérovo na Večianskych slávnostiach

Hudobníci majú v našom meste dobré zázemie. Členovia dychovky roky nacvičovali programy, aby ich neskôr predstavili verejnosti.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansku dychovku uvidíte o pár dní: Premiérovo na Večianskych slávnostiach
41
Galéria

Hudobníci a speváci oživili svojím repertoárom nielen domáce podujatia, ale aj tie za hranicami nášho mesta. Vedúcim šalianskej dychovej hudby Duslanka bola naša významná osobnosť Karol Šorman. Pod jeho profesionálnym dohľadom vyrástlo mnoho šikovných umelcov.

Šalianska dychovka

Po rokoch však dychovka prestala účinkovať a na dlhší čas sa odmlčala. Jej znovuzrodenie napadlo vedúcemu Mestského kultúrneho strediska v Šali Františkovi Botkovi. Ako náš portál informoval pred časom, po zverejnení oznamu o ponuke členstva v šalianskej dychovke sa im už prihlásilo niekoľko hudobníkov, ktorí spolu nacvičujú. Tak, ako si predsavzali, svoje premiérové vystúpenie budú mať počas Večianskych slávností, ktoré odštartujú 17. mája 2019 pred tamojším hypermarketom. Umenie v podaní šalianskej dychovky si budete môcť vychutnať po príhovore šalianskeho primátora Jozefa Belického, približne o 17.45 hod.

Bohatý program

Dvojdňové veľké podujatie, na ktoré sa Šaľania s Večanmi tešia mesiace dopredu sa začne už o pár dní od 17. do 18. mája 2019. Popri nákupoch a občerstvení sa môžete dať zlákať aj bohatým kultúrnym programom, ktorého moderátorom bude Martin Petro. Pripravili ho členovia OZ Večania a Mesto Šaľa. Na koho sa budete môcť tešiť, to sa dozviete v najbližších dňoch na našom portáli.

Vo Fotogalérii si pozrite archívne zábery z Večianskych slávností.

Foto: ilustračné

V Šali dozneli slávnosti: Pozrite si, ako to tu žilo, FOTO
41
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie