Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianske hádzanárske tímy v semifinále neuspeli: Duely mužov a žien bez výhry

Hráčom HK Šaľa sa vstup do play-off Slovnaft Handball extraligy 2018/2019 nevydaril. Smolu mali aj naše hádzanárky.

Zdroj: YouTube.com

Palubovka súpera z Považskej Bystrice nášmu mužskému tímu veľa šťastia nepriniesla a domov cestovali s prehrou. Počas posledného aprílové víkendu sa v Šali odohralo stretnutie domáceho hádzanárskeho tímu žien a ŠŠK Prešov. Šalianky na domácej palubovke tesne prehrali.

Prehra mužov

Podľa Slovenského zväzu hádzanej úvod duelu patril šalianskym hádzanárom. Už koniec prvého polčasu, ktorý sa konal 26. apríla 2019 v Považskej Bystrici, však vedenie tímu narušili domáci hráči a to 4-gólovou nádielkou. Druhý polčas prebiehal podobne ako prvý, keď sa obe mužstvá snažili využiť šance a náskok ihneď korigovali. Domáci sa ale nabudili ešte viac a naši hráči už vyrovnať nestihli. Úvodný semifinálový zápas prehrali rozdielom 4 gólov.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 27:23 (11:9)

Najviac gólov dali: Vallo 7/1, Pupík 5, Ivanicja 5/2 – Jadroň 9/4, Michniewicz, Fodorean a Dudáš po 3

Pokutové hody: 6/5 – 4/4

Bilancia vylúčení: 2 – 4

Rozhodovali: Brunovský a Čanda

Zápas sledovalo 400 divákov.

Nedávne Semifinále sa konalo v Mestskej športovej hale v Šali. Nášmu tím pod vedením trénera Michala Lukačína však výhoda domáceho prostredia šťastie nepriniesla.

Smola na konci

Podľa Slovenského zväzu hádzanej sa našim dievčatám 27. apríla 2019 darilo ešte aj v začiatku druhého polčasu. V priebehu duelu však zapracovali hosťujúce Prešovčanky, ktoré hráčky Šale neprekonali a remízu 25:25 neudržali. Strelu do domácej brány v 59. min. zápasu vpálila niekdajšia hráčka Dusla Klučková, teraz hrajúca za východniarky. Postarala sa tak o prehru HK Slovan Duslo Šaľa.

HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov 25:26 (14:11)

Najviac gólov dali: Pócsíková 8/1, N. Némethová 7/5, Trepáčová 6 – Popovcová a Klučková po 6/1, Šutranová 5

Pokutové hody: 9/6 – 2/2

Bilancia vylúčené: 3 – 8

Rozhodovali: Oťapka a Zubo (obaja SR)