Zlatica Gregorová Kultúra

Šalianski tiptopáci nelenia: V tábore pečú aj sa riadne zabavia, FOTO

Opäť je tu ten čas sladkého ničnerobenia aj aktívneho oddychu. Školáci zahodili tašky do kúta a mnohí sa vydali za dobrodružstvami a relaxujú.

Ilustračný obrázok k článku Šalianski tiptopáci nelenia: V tábore pečú aj sa riadne zabavia, FOTO
Foto: Zlatica Gregorová

Mnohé deti i v dnešnej dobe radi navštevujú tábory, kluby alebo krúžky, kde sa môžu dosýta vyhrať aj niečomu podučiť. Deti v Centre voľného času v Šali majú s vedúcimi klasický režim, spoločne sa hrajú, potom idú na obed a popoludní odchádzajú domov.

Osem týždňov

Centrum voľného času TIP – TOP v Šali (CVČ) i tento rok ponúka deťom prázdninové vyžitie. Osem tematických týždňov tak dáva možnosť vyskúšať si niečo nové. Prvý júlový týždeň má názov Šikovní kuchári, druhý zase Týždeň v pohybe. Tretí júlový týždeň sa volá U nás taká obyčaj a júl zakončia Olympijské hry. August bude taktiež rôznorodý. Tiptopáci pôjdu Z krajiny do krajiny, neskôr Budú fit a leto 2018 zakončia rozprávkovým týždňom Kde bolo, tam bolo.

Piekli perníky

My sme sa boli pozrieť, ako aktuálne trávia voľný čas šalianske deti a čomu sa venujú najradšej. V CVČ práve začal kulinársky týždeň a tak sme zisťovali, čo deti napiekli. Tamara nám prezradila: „Práve sme upiekli perník. Teraz na to dávame džem a možno ho ešte posypeme cukrom". Tamara povedala, že tábor v CVČ navštívila druhýkrát a veľmi sa jej páči. Piekol aj Šimon, ktorý cesto rozotieral tak, aby bolo na celej ploche pekáča. Potom ho dal upiecť a neskôr ho ešte dozdobí.

V ďalšej miestnosti sa už hrali dve dievčatá Alexandra a Sofia, ktoré už tiež nie sú v tábore prvýkrát. Drevenými palicami triafali do guliek a i keď nevedeli, že hrajú biliard, veľmi ich to bavilo. Na dvore sa už odohrávali preteky v športových disciplínach.

Rôzne aktivity

Máme 50 zapísaných detí. Počas dňa máme aktivity, každý vedúci si pripraví svoj program. Vedúcou tohto týždňa je Gabriela Krajčírová. Chodievame na kolky, na farmu Humanita, do gymnázia, v piatok chodievame do kina i na počítače (len poobede), snažíme sa, aby to bolo čo najvariabilnejšie pre deti,“ prezradila nám vychovávateľka CVČ v Šali Gabriela Jankechová.

Tvoria aj spoznávajú

Ako Gabriela Jankechová dodala, vedúci s deťmi chodievajú aj na prechádzky, aby mali možnosť dôkladne spoznať svoje mesto. Okrem toho sa zameriavajú aj na tvorenie, vyrábajú si dielka z papiera alebo plastových fliaš. Deti sa tak zabavia, vyplnia voľný čas a spoznajú nových kamarátov.

Šalianski tiptopáci nelenia: V tábore pečú aj sa riadne zabavia, FOTO
37
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie