Zlatica Gregorová Rôzne Správy

Šalianski parlamenťáci sú v kurze: Viete, čo všetko už stihli "spískať"?

V našom meste sa okrem spolkov a dobrovoľných združení dali dokopy aj mladí ľudia. Tí, ktorých záujmom je spolupráca s mestom a jeho napredovanie.

Ilustračný obrázok k článku Šalianski parlamenťáci sú v kurze: Viete, čo všetko už stihli "spískať"?
27
Galéria
Zdroj: Mládežnícky parlament Šaľa

Mládežnícky parlament mesta Šaľa pred časom prešiel zmenami. V súčasnosti je jeho predsedom Tomáš Benkovič, ktorý má okolo seba partiu šikovných priateľov. Spolu organizujú zaujímavé akcie pre deti, mládež a najmä spolupracujú s mestom.

Od 0 do 30

Nápomocní sú im aj niektorí poslanci. Spoločne nachádzajú riešenia a navrhujú, čo by sa dalo vylepšiť či úplne zmeniť. Ako o sebe parlamenťáci s obľubou hovoria, prioritne sa venujú ľuďom od 0 do 30 rokov.

Oživenie života

„Našim cieľom je organizovať akcie v našom meste a oživenie kultúrneho a spoločenského života najmä mládeže v Šali. Zameriame sa predovšetkým na hudobné a športové aktivity, aby sa mládežníci v Šali mohli nie len zabávať, ale aj športovať a vychutnávať si „najbezstaros­tnejšie“ roky svojho života,“ povedal pre sala.sk člen Mestského parlamentu Samuel Szarka.

Podľa jeho slov tento poradný orgán mesta dosiahol vynikajúce výsledky. Svoju činnosť začali premiérovým Nočným korčuľovaním II. Podujatie podporilo 250 návštevníkov. Okrem toho sa mládežníci radi zúčastňujú na ďalších akciách, ktoré v meste frčia.

„Mládežnícky parlament sa zúčastnil aj na Šaľafeste. Zúčastnili sme sa ako dobrovoľníci, pričom sme pomáhali na viacerých pozíciách (predaj vstupeniek, otváranie brány prichádzajúcim vozidlám, predávanie tombolových lístkov, pomoc vo VIP zóne, SBS, technické zabezpečenie…). Taktiež sme mali vytvorený vlastný stánok, v ktorom sme pre prítomné deti a mládež pripravili aktivity – vozenie vo fúriku cez prekážkovú dráhu, prekladanie penových podložiek na ceste za cieľom k streľbe na kôš,“ uviedol ďalej Samuel Szarka.

Cyklistika

Medzi ich ďalšie akcie patrí aj prvomájová Šalianska 100-vka. Tá sa konala v rámci mesiaca na kolesách. Podľa slov Samuela sa účastníci vybrali na cestu do Vlčian cez kompu do Selíc, Trnovca nad Váhom a nazad do Šale. Neskôr boli súčasťou už tradičnej Míle pre mamu. Tú spoluorganizovali s Materským centrom Mamy mamám v Šali. Radi sa zapojili i do detských aktivít a pokračovali ďalej.

Veselá olympiáda

„Tento rok sa Mestské kultúrne stredisko v Šali a Mládežnícky parlament mesta Šaľa rozhodli usporiadať podujatie s názvom Veselá olympiáda – Športový Deň detí v Šali. Pre všetkých účastníkov bolo pripravených množstvo športových aktivít vrátane tunelových hradov, ping-pongu, florbalu a mnoho ďalšieho.V stánku MP mali deti možnosť vyskúšať let na metle alebo rozpoznávanie predmetov podľa hmatu,“ uviedol člen MP.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť zábery z nedávnej akcie Bercajgel v Šali.

Foto: ilustračné

Šalianski mládežníci s Bercajglom uspeli: Bola výborná atmosféra
27
Galéria
Zdroj: Mládežnícky parlament Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie