Zlatica Gregorová Iné športy

Šalianski hokejbalisti po premiére: Verejnosť potešia zimným turnajom, FOTO

V našom meste vznikol ďalší zaujímavý klub. Spektrum športov sa rozrástlo o atraktívnu novinku.

Ilustračný obrázok k článku Šalianski hokejbalisti po premiére: Verejnosť potešia zimným turnajom, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Hornets Šaľa

Jeho členovia sa dali dokopy na začiatku leta 2019 a spoznáte ich pod názvom Hornets Šaľa. Ako sme sa dozvedeli od vedenia klubu, v začiatkoch im pomohli sponzori aj mesto. Vďaka nim začali prvú sezónu v 2. Nitrianskej hokejbalovej lige.

Poctivá príprava

Do nej sa prihlásilo celkovo 16 tímov a funguje pod záštitou Nitrianskej hokejbalovej organizácie – NiHBo. Celé leto sme sa poctivo pripravovali. Trénovali sme na ihrisku, na základnej škole, ktorá sídli na Bernolákovej vo Veči. Okrem nej sme hrávali prípravné zápasy na ihrisku v Močenku. Do sezóny sme vstúpili síce prehrou, ale v ďalšom kole sme sa radovali z plného bodového zisku,“ informoval sala.sk kapitán tímu Norbert Iványi.

Odhodlaní

Aj keď sa naši hokejbalisti veľmi snažili, septembrový duel s hráčmi Jets NR prehrali 1:7. Podľa šalianskeho kapitána bol tento zápas zlomový, keďže sa postavili proti silnému protihráčovi. Vďaka prehre však objavili svoje slabiny, na ktorých mohli popracovať.

Tento zápas nám ukázal, kde máme nedostatky a aká dlhá cesta je ešte pred nami. Po dvoch výhrach s tímami, ktoré sú na rovnakej úrovni s nami, prišla najhoršia fáza jesene z pohľadu výsledkov. V októbri sme utŕžili 3 prehry po sebe s hrôzostrašným skóre 3:17. Tu sa však ukázala vnútorná sila tímu. Otriasli sme sa a po výhre nad tímom Lehota Vampires 5:2, sme pridali ďalšie 3,“ reagoval Norbert Iványi.

Hráči z Hornets Šaľa odohrali 12 zápasov v jesennej časti. Zimovať budú na 8.mieste, čo je predpoklad na postup do štvrťfinále. Sú hrdí aj na to, že môžu mať na dresoch erb nášho mesta.

Tréning aj turnaj

„Vieme, že musíme pokračovať v tréningovej fáze. Koncom zimy plánujeme usporiadať aj turnaj pre širokú verejnosť v celom okrese. Chceme dostať do povedomia tento šport. Aj to je dôvod založenia hokejbalového klubu v Šali. Spolu to zvládneme,“ dodal na záver kapitán z Hornets Šaľa.

Fanúšikovia

Priaznivci a fanúšikovia šalianskych hokejbalistov ich môžu nájsť aj na sociálnych sieťach. Výsledky zápasov, tabuľky a štatistiky z hokejbalových líg v Nitrianskom kraji nájdete na tomto webe.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z hry hokejbalistov Hornets Šaľa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šalianski hokejbalisti po premiére: Verejnosť potešia zimným turnajom, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Hornets Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie