Zlatica Gregorová Správy

Šalianske obce môžu získať dotácie: Prispejú im na rekonštrukcie i činnosť združení

Miestna akčná skupina MAS Vitis združuje obce, ktorým pomáhajú zlepšiť ich prostredie. Členmi tohto zoskupenia sú aj šalianske dediny.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske obce môžu získať dotácie: Prispejú im na rekonštrukcie i činnosť združení
Zdroj: Pixabay.com

OZ Vitis vzniklo v roku 2003 a zo začiatku boli jeho členmi nitrianske dediny. Neskôr k nim pribudli aj tie z okresu Šaľa. Do združenia patrí Močenok, Hájske, Horná Kráľová a Trnovec nad Váhom. Aj pre ne platí aktuálna výzva, do ktorej sa môžu zapojiť.

Výzva

Miestna akčná skupina Vitis aktuálne vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o dotácie. Tie môžu podať členovia na základe projektov v rámci Opatrenia Nástroja LEADER NSK na rok 2020.

Ako uvádza združenie, prvé opatrenie sa týka podpory držiteľov regionálnej značky kvality a druhé zase podpory činností združení a spolkov.

Okrem toho Mas Vitis pokračuje v poskytovaní dotácií v najbližších výzvach. Tie sa týkajú Sociálnych a komunitných služieb. Možno ich použiť na „investície do hmotného majetku a nehmotného majetku, rekonštrukciu/ob­novu existujúcich zariadení pre komunitné sociálne služby, materiálno-technologické vybavenie, zvýšenie kapacity komunitných sociálnych služieb rozšírením objektov a investície do infraštruktúry," uvádza zoskupenie.

O dotácie vo výške od 5 000–24 700 eur môžu žiadať občianske združenia, neziskové organizácie aj cirkevné organizácie pri 95% spoluúčasti. Výzva je platná na marec 2020.

Vzdelávanie

Ďalšou šancou, ako zveľadiť územie dediny je výzva Infraštruktúra vzdelávania. Tu ide o skvalitnenie a rozšírenie kapacít predškolských zariadení obce. Žiadatelia môžu získať od 10 000 – 50 000 eur, pri 95% spoluúčasti. Výzva bude aktuálna v apríli 2020.

Foto:ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie