Šalianske knižničiarky oslavujú: Chystá sa beseda so spisovateľkou aj výtvarná súťaž

V rámci špeciálneho mesiaca budú pokračovať podujatiami pre deti aj dospelých. Tentoraz to bude aj o výtvarnom umení.

Zlatica Gregorová

Marec poznáme, a najmä knižničiarky oslavujú, ako mesiac knihy. Počas neho si chystajú pre svojich čitateľov množstvo atraktívnych aktivít, ktorými sú k nim ešte bližšie.

Členské zdarma

Počas celého marca robia podujatia pre prvákov všetkých šalianskych základných škôl, pričom každý prvák dostane členské na rok zdarma. Podľa požiadaviek pedagógov ochotne pripravia podujatie aj pre staršie deti. Pracovníčky Mestskej knižnice Jána Johanidesa v Šali okrem toho pripravujú 20. marca 2019 zaujímavé popoludnie. Ako prezradili nášmu portálu, zavíta k nim známa spisovateľka.

Beseda aj súťaž

„V spolupráci s Katarínou Szikorovou a vydavateľstvom Verbárium  sme pripravili popoludnie pre najmenších so skvelou Petrou Nagyovou Džerengovou, ktorá príde do knižnice predstaviť Hanku a Adama. Pre šikovné deťúrence sme pripravili aj súťaž,“informujú zo šalianskej knižnice.

Ak sa chcete zapojiť, postačí, že nakreslíte výkres ľubovoľného rozmeru na tému knižky zo spomínaného vydavateľstva. „Potom treba priniesť výkres do knižnice v stredu 20.marca o 15.00 hod. a zúčastniť sa nášho veselého popoludnia a knižka môže byť tvoja,“ informujú pracovníčky šalianskej knižnice.

Program podujatia

  • 15.00 hod. – beseda pre deti so spisovateľkou­ Petrou Nagyovou Džerengovou
  • 16.30 hod.- popoludnie bude patriť dospelým- beseda so spisovateľkou­ Petrou Nagyovou Džerengovou

Pozrite si zábery z vlaňajšieho preberania cien Jána Johanidesa v Šali.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk