Zlatica Gregorová Hádzaná

Počas víkendu pokračovala MOL Liga. Naše hráčky doma privítali družstvo z DHK Baník Most.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske hádzanárky vyhrali natesno: Súperky z DHK Baník Most im šliapali na krk

V 52. sekunde zápas otvorila hráčka Šale – Takáčová. V 3. min. duelu už skórovali aj hráčky z Mostu. V 7. minúte zápasu bol stav 3:3. Neskôr už Šalianky zvyšovali priebežne stav o dva góly nad súperom a prvý polčas skončili s výhrou o tri góly v prospech nášho tímu, ako uvádza Slovenský zväz hádzanej.

Tesné víťazstvo

Druhý polčas zápasu, ktorý sa hral 15. septembra 2018 v Mestskej športovej hale v Šali, načali súperky z Mostu. Počas neho sa im viackrát podarilo priblížiť na rozdiel gólu. Ku koncu duelu hráčka HK Slovan Duslo Šaľa – Bahýlová zvýšila na 26:24 a vyzeralo, že stav sa nezmení. Posledné minúty a sekundy duelu však využila ešte Mostečanka Kostelná. Šaliankám sa však i napriek tomu podarilo uchrániť tesné víťazstvo nad svojimi súperkami.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 26:25 (17:14)

Najviac gólov dali: Takáčová 6, N. Némethová 5/3, Pócsíková 4 – Kovářová 6, A. Kostelná 5/1, Mikulčík 4

Pokutové hody: 3/3 – 1/1

Bilancia vylúčení: 0 – 6

Rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR)

Zápas sledovalo 530 divákov.

Najbližšie šalianske dievčatá so svojím trénerom Michal Lukačinom vycestujú do Veselí n.Moravou. Tam 22.septembra 2018 o 18.00 hod. odohrajú duel na súperovej pôde.