Šalianske hádzanárky skórovali: Z Moravy si priniesli cenné body

Hráčky z HK Slovan Duslo Šaľa vycestovali na Moravu, aby si odtiaľ priniesli postup do tabuľky. Pokorili družstvo SHK Veselí nad Moravou.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske hádzanárky skórovali: Z Moravy si priniesli cenné body
Zdroj: Milan Pospiš

Naše šalianske hádzanárky si tentoŕaz vybojovali víťazstvo na susednej Morave, priamo vo Veselí nad Moravou. Podľa slov trénera Michalka Lukačína, vyhrali zaslúžene.

„Chemičky vstúpili do zápasu zodpovedne, v obrane si preberali spojky súpera a narúšali súhru protivníka, z čoho pramenila aj nepresnosť jeho streleckých pokusov. Naopak, zo svojej dobre organizovanej a pevnej obrany vyrážali do rýchlych kontier, pri zakončovaní  ktorých boli Klučková s Pócsikovou neomylné. V 11. minúte viedli už 2:7. Následne došlo k uspokojeniu, ktoré využil súper na skorigovanie stavu v 24. minúte na 10:11. Do šatní sa išlo s dvojgólovým rozdielom 11:13 v prospech Dusla. Prestávka hráčkam Šale prospela. V bráne zatiahla roletu Olexandra Krebs, ktorá vystriedala Haládikovú a svojim spoľahlivým výkonom prispela k upokojeniu celého družstva…,“ informuje klubová stránka.

SHK Veselí nad Moravou – Slovan Duslo Šaľa 22:30 (11:13)

Najviac gólov dali: Šustková 10/3, Vinklárková 4, Krokavecová 3 – Klučková 9/2, Blehová 5, Tulipánová, Veselková po 4

Rozhodovali: Kozler, Zych

Bilancia vylúčení: 3:4

Zápas sledovalo: 210 divákov

Tréner Michal Lukačin nám k zápasu povedal:“Mali sme veľmi dobrý vstup do tohto zápasu. Rýchlo sme išli do vedenia. Do konca 1. polčasu súper síce znížil náskok, avšak už začiatkom 2. polčasu sme rozdiel dobehli. Nakoniec sme zvíťazili a priviezli si cenné body. So zápasom sme spokojní, obrana i brankárky hrali veľmi dobre.“

Najbližší zápas odohrajú už v sobotu 4. 2. 2017 v Šali o 18.00 hod. HK Slovan Duslo Šaľa – Štart Trenčín